banner181

banner213
banner210

Elektrik ve aydınlatma sektörünün lider firmalarını buluşturuyoruz!

07 Mart 2012 Çarşamba 23:34
Bu haber 1712 kez okundu

Dünya standartlarındaki organizasyon yapısıyla Türkiye’nin en görkemli Uluslararası Elektrik, Aydınlatma ve Tesisat Fuarı Lighttech, 08 – 11 Mart 2012 tarihleri arasında 5. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak. Senexpo Uluslararası Fuarcılık organizatörlüğünde düzenlenecek olan fuar, CNR Expo Fuar Alanı’nda 1 ve 2. salonlarda düzenlenecek. Dünyanın birçok ülkesinden gelen satın almacılarla, katılımcılarını buluşturan, sektör ihracatına önemli derecede katkı sağlayan fuar, elektrik, aydınlatma, led aydınlatma ve enerji bölümlerinden oluşacak.

Elektrik ve aydınlatma sektörünün lider firmalarını buluşturuyoruz!
Sektör gelişimine katkı sağladığına inandığımız ve gelenekselleştirmeye çalıştığımız seminerlerle daha etkin bir hal aldığını düşündüğümüz fuarda bu yıl, “Enerjide Alternatif Arayışlar ve LED Aydınlatma Teknolojisi”  konulu bir seminer düzenlenecek. Fuarın 2. günü (9 Mart) düzenlenecek olan seminer, konusunda uzman kişileri misafir edecek. Bilgi ve deneyimlerin ziyaretçilerle paylaşıldığı toplantılarda, şirket sahipleri, iş adamları, dernek ve oda üyelerine yeni çözüm önerileri sunulacak.

Lighttech bu yıl 25.000 ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor!
Geçtiğimiz yıl, tüm dünya ülkelerinin yoğun ilgi gösterdiği ve aydınlatma sektörünün temsilcilerinin bir araya geldiği fuar, bu yıl 8000 m2 alan üzerinde 1 ve 2. salonlarda gerçekleşecek. 85’i yabancı olmak üzere 200’e yakın firmanın katılımının beklendiği Lighttech, 25.000 ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.

İnşaat sektörünün gelişimi ve konut, otel, alışveriş merkezleri, hastane, okul, üniversite gibi yapılardaki mekan tasarım ve iç dizayna verilen önemin artması, aydınlatma sektöründeki gelişimi kaçınılmaz kılmıştır. Aydınlatma ürünlerine olan talep sadece aydınlatma amacıyla değil, aynı zamanda mekanlara estetik bir tasarım, stil katma ve enerji tasarrufu sağlamak arzusuyla da artış göstermiştir. Sektördeki bu gelişimin ve değişimlerin gözlemleneceği fuar, marka değerini arttırmak isteyen yatırımcıları bir araya getirecek.

Fuarda; şehir, meydan, yol, bahçe, havuz vb. aydınlatma çözümleri ile aydınlatma ve dekorasyon ihtiyacına karşılık gelen her türlü iç ve dış aydınlatma ürünü sergilenecek. Konfor ve güvenlik sağlayan bina otomasyon ve elektrik malzemeleri ürünleri, dekoratif ve pratik ürünler fuarda yerini alırken, enerji ve enerji iletimi ile ilgili her türlü ürün de alıcısı ile buluşacak.

Fuar, KOSGEB, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, TETESFED, EMO, Mimarlar Odası İstanbul Şubesi, AYDSİAD, İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi, Avize İmalatçıları ve Satıcıları Odası, İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası desteğiyle düzenlenecek.

Fuar Profili
•  Aydınlatma Armatürleri Avize ve Işık Sistemleri
•  Aydınlatma Sistemleri
•  Aydınlatma Ekipman Aksesuar ve Parçaları
•  Aydınlatma Teknolojileri Elektronik Parçaları
•  Led sistem ve Teknolojileri
•  Elektrik Tesisat ve Malzemeleri
•  Enerji / Güç Sistemleri
•  Ev ve Bina Otomasyon Sistemleri
•  Enstitü, Organizasyon ve Dernekler
•  Sektörel Yayınlar
•  Aydınlatma Dizayn Yazılımı

Fuar Açılış Kokteyli
Tarih: 8 Mart 2012
Saat:11.30–12.30
Yer: CNR EXPO Fuar Alanı / 1.Salon

Oturum Programı
Enerjide Alternatif Arayışlar ve LED Aydınlatma Teknolojisi Oturumu
Oturum Tarihi: 09 Mart 2012
Oturum Saati:   14.00 –16.00

Oturum Başkanı:
Prof. Dr. Muğdeşem TANRIÖVEN, YTÜ Elektronik Mühendisliği Bölümü

Konuşmacılar:
1. Prof. Dr. S.Eren SAN, GYTE 
"Polimer malzemelerin Güneş Enerjisi için uygulanması ve Sıvı Kristal Polimerlerin Aydınlatma teknolojilerinde potansiyel kullanımları"

2. Yrd. Doç. Dr. Adem ÜNAL, İnci Aktaş
"Dinamik Aydınlatmada LED Teknolojisi"

3. Dr. Murat DURAK, ELİSOLAR
"LED Aydınlatma Teknolojisinin Dünyada ki Uygulamalarına Genel Bakış"

4. M. Nejat TÜR, TEDAŞ 
“Yol Sokak Aydınlatmalarında LED’ in Yeri ve Önemi”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder