banner181

Motosikletli kapkaççılar polisten kaçamadı

07 Mart 2012 Çarşamba 18:57
Bu haber 621 kez okundu

Gaziantep polisi 4 ayrı kapkaç olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen motosikletli kapkaççılar kısa sürede yakalandı. Kapkaççıların son işinde engelli bir kadının çantasını kapkaç yoluyla çaldığı, ancak olayın bildirilmesi üzerine...

Motosikletli kapkaççılar polisten kaçamadı
Gaziantep polisi 4 ayrı kapkaç olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen motosikletli kapkaççılar kısa sürede yakalandı. Kapkaççıların son işinde engelli bir kadının çantasını kapkaç yoluyla çaldığı, ancak olayın bildirilmesi üzerine kısa sürede olaya müdahale eden ekiplerce yakalandığı belirtildi.

    İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, ilde kapkaç olaylarının artması üzerine çalışma başlattı. 4 ayrı noktada meydana gelen kapkaç olayının eşkâllerinin aynı olduğunu belirleyen ekipler araştırmayı derinleştirdi.     Turan Emeksiz Mahallesi'nde engelli Ö.İ.'nin çantasının motosikletli kapkaççılar tarafından çalındığının bildirilmesi üzerine harekete geçen ekipler, H.E. ve S.A. adlı kapkaççıları kısa sürede yakaladı.
    Zanlılar, Emniyet Müdürlüğü'nde ifadelerinin alınmasının ardından adli makamlara sevk edildi.

Kapkaç olaylarının artması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yan Kesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde ekipleri bir uyarıcı bir film hazırladı. Filmde özellikle kadınlar kol çantalarını sokak ve caddelerde yürürken daha emniyetli bir şekilde taşımaları konusunda uyarıldı. Hazırlanan görüntüde ise iki kadının yol kenarında yürürken çantasını alan kapkaççılar, motosikletle olay yerinden hızla uzaklaşıyor. Kısa sürede motorlu kapkaççılar polis ekiplerince yakalanırken, vatandaşların kapkaç olaylarına karşı daha dikkatli olması istendi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder