banner181
banner210

Güreşte madalya mücadelesi devam ediyor

07 Mart 2012 Çarşamba 18:35
Bu haber 710 kez okundu

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da devam eden Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde 4 Türk güreşçisi madalya mücadelesi veriyor.    Belgrad Arena Spor Salonu'nda devam eden şampiyonada bugün, serbest stil...

Güreşte madalya mücadelesi devam ediyor
Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da devam eden Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde 4 Türk güreşçisi madalya mücadelesi veriyor.

    Belgrad Arena Spor Salonu'nda devam eden şampiyonada bugün, serbest stil erkekler 55 kiloda Ahmet Peker ve 60 kiloda Recep Aktaş, bayanlarda ise 51 kiloda Burcu Kebiç ile 59 kiloda Hafize Şahin mindere çıktı.

    Müsabakaların ilk turunda 55 kiloda Ahmet Peker Fransa'dan Ansari Chakir ile karşılaştı. Bu maçı milli sporcumuz 2 - 0 (2 - 0 / 4 - 0) kazandı. İkinci maçında ise Gürcistan’dan B.Gochahvili ile karşı karşıya geldi. Peker bu karşılaşmayı 2 - 1 (2 - 0 / 0 - 1 / 0 - 1) kaybetti. Peker, yenildiği Gürcü rakibinin finale yükseldiği taktirde repesaj hakkı kazanacak.

    60 kiloda Recep Münir Aktaş ise ilk turda Azeri Asgarov Toghzul ile karşılaştı. Recep Münir Aktaş ilk maçında Azeri rakibine 2 - 1 (1 - 0 / 6 - 0 / 0 - 5) mağlup oldu. Aktaş’ı yenen Azeri rakibi finale çıkarsa sporcumuz repesaj maçları yapma hakkını elde edecek.

    Bayanlar 51 kiloda mindere çıkan Burcu Kebiç ilk turda ev sahibi Sırbistan’da Tuba Eva ile karşılaştı. Kebiç, ev sahibi rakibini ilk devrede 6 - 0 teknik üstünlükle ikinci devrede ise 5 - 0 yenerken maçtan da 2 - 0 galip ayrıldı. İkinci turda Romanya’dan A. Munteanou’nun karşısına çıkan Kebiç bu maçın ilk devresini 5 - 4 kazandı. İkinci devresi ise 2 - 2 berabere sonuçlandı. Üçüncü devreye fırtına gibi giren Kebiç rakibini tuşla yendi. Kebiç, akşam seansında üçüncü turda mücadele edecek.
    
    Bayanlarda 49 kiloda mindere çıkan Hafize Şahin ise Polonya’dan Krawczyk Katarzyna ile karşılaştı. Şahin maçı 2 - 1 (1 - 0 / 1 - 1 / 0 - 3) kaybetti. Rakibide ilerleyen turlarda yenilince Şahin’in madalya umudu kalmadı.

    Akşam seansında ise eleme turu ve final müsabakaları yapılacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder