banner181

“Hükümetimiz döneminde kadın hakları konusunda önemli adımlar atıldı“

07 Mart 2012 Çarşamba 18:31
Bu haber 522 kez okundu

Alanya AK Parti Kadın Kolları Başkanı Mine Karagöz, kadın haklarının slogandan öteye gitmediğini belirterek, bu konuda hükümetleri döneminde önemli adımlar atıldığını belirtti.    8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle...

'Hükümetimiz döneminde kadın hakları konusunda önemli adımlar atıldı'
Alanya AK Parti Kadın Kolları Başkanı Mine Karagöz, kadın haklarının slogandan öteye gitmediğini belirterek, bu konuda hükümetleri döneminde önemli adımlar atıldığını belirtti.

    8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir açkılama yapan Karagöz, kadınların, kız çocuklarının hayatlarını kolaylaştırmak, onların sosyal hayata katılmalarını sağlamak için gereken yasal anlamda her adımı attıklarını ve atmaya da devam ettiklerini belirtti. Karagöz, Türk ceza kanununda medeni kanunda belediyeler kanununda yapmış oldukları yasal düzenlemelerde çok önemli yollar kat ettiklerini vurguladı. Bu anlamda Türkiye’nin Avrupa standartlarına ulaştığını ifade eden Karagöz, eğitim, sağlık, sosyal hayat, iş hayatı, kadına yönelik şiddet gibi bir çok konuda da radikal kararlar alınarak, yasalarla hayata geçirildiğini ifade etti. Karagöz, “Bu yeterli mi? Elbette ki yeterli değildir. Ancak şimdiye kadar kadın hakları konusun da sloganlardan öteye gidilememişken hükümetimiz döneminde gerçekçi adımlar atılmıştır. Yasaların uygulanmasındaki sıkıntıların giderilmesi tüm toplumumuzca yapılan değişiklik ve düzenlemelerin kabul görmesi ile gerçekleştirilebilecektir. Sadece belirli günlerde değil daima, özellikle kadın kolları olarak öncelikli kitlemiz olan kadınlarımız için ulaşılabilir ve paylaşımcı olduk, olmaya da devam ediyoruz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder