banner181
banner210

Babasını öldürten Dayhan'ın cezasını Yargıtay onadı

07 Mart 2012 Çarşamba 18:27
Bu haber 460 kez okundu

Yargıtay, İzmir'de önce babasını yanında çalıştırdığı Mehmet Şimşek'e (32) öldürten, ardından da zanlıyı öldüren Mehmet Rıdvan Dayhan (48) hakkında verilen iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı.    Tel...

Babasını öldürten Dayhan'ın cezasını Yargıtay onadı
Yargıtay, İzmir'de önce babasını yanında çalıştırdığı Mehmet Şimşek'e (32) öldürten, ardından da zanlıyı öldüren Mehmet Rıdvan Dayhan (48) hakkında verilen iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı.

    Tel çit imalatı ve çiftçilikle uğraşan Şükrü Dayhan (75) , 2007 yılı Mart ayında, Balçova ilçesinde uğradığı tabancalı saldırıda vücuduna isabet eden 4 kurşunla hayatını kaybetti. Polis, Dayhan'ın yanında çalışan, 'yağma ve hırsızlık' suçundan sabıkalı Mehmet Şimşek'in de kayıp olduğunu belirledi. Mehmet Şimşek'in, Şükrü Dayhan'ı kendisinin öldürdüğünü yakınlarına anlattığının belirlenmesi üzerine, hakkında mahkemece arama kararı çıkartıldı. 2008 yılı Ağustos ayından beri aranan Şimşek'in izine bir türlü ulaşılamadı. Araştırmayı sürdüren polis, Şimşek'in ve arkadaşlarının, Dayhan'ın oğlu Mehmet Rıdvan Dayhan'dan para sızdırmaya çalıştıklarını belirledi. Gözaltına alınan Dayhan, sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı. Mehmet Şimşek'in cesedi ise daha sonra Manisa'nın Turgutlu ilçesinde foseptik çukuruna gömülmüş olarak bulundu.

    İzmir 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Mehmet Rıdvan Dayhan hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, tutuksuz sanıklar Temür Akış ve Mehmet Selami Ülsen hakında da suçluyu kayırmadan 5'er yıl hapis cezası istemeyle dava açıldı. Üç yıl önce yapılan son duruşmaya tutuklu yargılanan Mehmet Rıdvan Dayhan ile avukatı katılırken, tutuksuz 2 sanık katılmadı.

    11'inci Ağır Ceza Mahkemesi, yargılama sonunda Mehmet Rıdvan Dayhan'ı cinayet ve cinayete azmettirmekten iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapse, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan da para cezasına çarptırdı. Tutuksuz yargılanan Temür Akış ve Mehmet Selami Ülsen'in ise beraatine karar verildi. Mehmet Rıdvan Dayhan'ın avukatı kararı temyiz etti. Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi, duruşmalı olarak görülen dava dosyasını bir süre önce aynen onadı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder