banner181

Rektör Uçar: Amfide verilen dersle yetinmeyin, kendinizi çok yönlü yetiştirin

07 Mart 2012 Çarşamba 18:22
Bu haber 549 kez okundu

Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, üniversitenin sadece derslik ve amfilerde verilen eğitimden ibaret olmadığını, öğrencilerin kendilerini çok yönlü yetiştirmeleri gerektiğini söyledi.         Yozgat Bozok...

Rektör Uçar: Amfide verilen dersle yetinmeyin, kendinizi çok yönlü yetiştirin
Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, üniversitenin sadece derslik ve amfilerde verilen eğitimden ibaret olmadığını, öğrencilerin kendilerini çok yönlü yetiştirmeleri gerektiğini söyledi.

        Yozgat Bozok Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi, Mezunlar Birliği ve KOSGEB’in işbirliği ile Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda “KOSGEB Girişimcilik Destek Programı” semineri düzenledi. Seminere Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taha Niyazi Karaca, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Okuducu, Bozok Üniversitesi Mezunlar Birliği Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mahmut Akın, Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mustafa Erol, KOSGEB Yozgat Hizmet Merkezi Müdürü Yüksel Özdemir ve KOSGEB Uzman yardımcısı Ali Erdoğan ile çok sayıda akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, yaptığı konuşmada, yükseköğretimin sadece derslik ve amfilerde verilen eğitimden ibaret olmadığını, öğrencilerin geleceğe güvenle bakabilmeleri için kendilerini çok yönlü olarak yetiştirmeleri gerektiğini söyledi. Üniversite yönetiminin elinden geleni yapmaya çalıştığını, mevcut öğrencilerin moral ve motivasyon açısından önlerini görebilmeleri ve mezunlardan kopmamaları için "Mezunlar Birliği" adı altında bir oluşuma start verdiklerini anımsatan Rektör Uçar, "Üniversitelerin eğitim-öğretimin yanında bilimsel araştırmalara da önem vermeleri gerekir. Mezun olan öğrencilerimiz bu girişimcilik faaliyetleri dolayısıyla önemli başarı ve kazanımlar elde etmişlerdir." dedi.

KOSGEB Yozgat Hizmet Merkezi Müdürü Yüksel Özdemir ve KOSGEB Uzman Yardımcısı Ali Erdoğan girişimcilik destek programı hakkında detaylı bilgi verdi. Yüksel Özdemir, iş fikrinin önemi ve eğitimlerin içeriği hakkında açıklamalarda bulundu. KOSGEB Uzman Yardımcısı Ali Erdoğan ise üniversitede nisan-mayıs ve ekim- kasım dönemlerinde 30'ar kişilik toplam 60 öğrenciye ücretsiz olarak eğitim vermeyi planladıklarını, eğitimlerin sonunda öğrencilere katılım belgesi vereceklerini ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder