banner181

B’IOTA 7 bin 300 mağaza ile ABD’ye açıldı

07 Mart 2012 Çarşamba 19:09
Bu haber 794 kez okundu

Bitkisel içerikli ürünleriyle Türkiye’nin en inovatif şirketi olan B’iota Laboratuvarları ABD’ye açıldı. ABD’li eczane zinciri CVC Pharmacy ile anlaşma imzalayan B’iota’nın ürünleri 7 bin 300 mağazada tüketiciyle buluşuyor.

B'IOTA 7 bin 300 mağaza ile ABD'ye açıldı
2002 yılında yüzde 100 Türk sermayesi ile kurulan ve bitkisel içerikli ürünleriyle güzellik sorunlarına kalıcı çözümler üreten B’iota Laboratuvarları, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Saç dökülmesini engelleyen Bioblas, Biomen ve Bioxin, istenmeyen tüyleri azaltan Bioder markalarıyla yeni kategoriler yaratan B’iota, ekonomik krizin bütün ülke ekonomilerini etkilediği bir dönemde, Türk markası olarak ABD’li eczane zinciri CSV Pharmacy anlaşma imzalayarak ABD pazarına girdi.

ABD’ye açılmalarının kendileri için çok önemli olduğunu belirten B’iota Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Dündar, “ABD pazarı 50 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip. Bizim B’iota olarak Avrupa ve Latin Amerika pazarında ürünlerimiz bulunuyordu, ancak dünya markası olma yolunda ABD’ye girmek ve bu ülkede ürünlerimizi tüketiciyle buluşturmak bizim için önemli bir kilometre taşıydı. 3 yıllık bir çalışmanın ardından CVS ile pazara giriş yaptık” diyor.

ABD’de saç bakım alanında şampuan olarak şu anda sadece B’ioder’in ürünü bulunuyor. Cihat Dündar, pazardaki bu durum ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuyor: “ABD’nin şu anda en büyük markası Rogaine. Bu marka aslında prostat tedavisi için kullanılan bir ilaç, ancak bu ilacın kıllanmayı artırdığı saptanınca saç serumunu geliştirerek piyasaya sürdüler. Rogaine şu anda pazardaki en büyük marka, fakat sadece saç serumu bulunuyor, şampuan yok. Biz şampuanı olarak tek markayız, bu da yeni ürünler arayan sektör için çok cazip.” Pazara giriş yaptıktan sonra CVS Pharmacy dışındaki zincirlerden de teklifler aldıklarını belirten Dündar, bir yılın sonunda diğer zincirlerle de anlaşmalar yaparak dağıtım ağlarını genişleteceklerini belirtiyor. B’iota’nın hedefi 3 yıl sonra dünyanın en büyük market zinciri olan Walmart’ta yer almak. 

ABD pazarında hedef 10 milyon dolar
ABD pazarına 2012 yılında hızlı bir giriş yapan B’iota’nın rakamsal olarak hedefleri de büyük. Şirket 2013 yılında 10 milyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşmayı hedefliyor. Bu büyüklüğe ulaşmanın çok zor olmadığını belirten B’iota Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Dündar, “Biz ürünümüze güveniyoruz, FDA onayını aldık. Yapacağımız tek şey doğru tanıtım yapmak. Doğru tanıtım için de 2.5 milyon dolarlık reklam ve tanıtım bütçesi ayırdık” açıklamasını yapıyor. 
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder