banner181
banner210

Dijital dünya CeBIT'te buluştu!

07 Mart 2012 Çarşamba 19:03
Bu haber 3578 kez okundu

Dünya’da yalnızca 4 ülkede düzenlenen CeBIT’in, ilk ayağı olan Hannover Fuarı kapılarını açtı. 2. Durak İstanbul Cebit Bilişim Eurasia olacak!

Dijital dünya CeBIT'te buluştu!
 Dünyada sadece 4 farklı coğrafyada, Almanya, Türkiye, Brezilya ve Avustralya’da düzenlenen, dünyanın en büyük bilişim platformu olan CeBIT’in ilk ayağı 6 Mart 20120 Perşembe günü Almanya’nın Hannover kentinde kapılarını açtı.

10 Mart 2012 tarihine kadar açık kalacak fuara, Dünya genelinde 70 ülkeden 4 bini aşkın firma katıldı. Türkiye’den 31 firmanın katıldığı fuarı,  339 binden aşkın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. CeBIT, ilk üç gün sektör temsilcilerine, hafta sonunda da herkese açık olacak.

Uzayla Bağlantı…
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rouseff ve Google'ın CEO'su Eric Schmidt'in katıldığı açılış törenide, uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki Columbus bilim modülünde görevli Hollandalı astronot Andrfe Kuipers'le video bağlantısı kuruldu.

466 bin metrekare kapalı, 58 bin metrekare açık sergi alanına sahip olan fuarda, geleceğin teknolojileri ve iletişim dünyasındaki trendler sergileniyor. Geçen yıl rekor bir katılım ile partner ülkenin Türkiye olduğu fuarın bu yılki partner ülkesi ise Brezilya oldu.

Türkiye’den katılan firmalar; FİDELTUS İleri Teknoloji, Dataport Bilgi İşlem Çözümleri, Telmar İletişim Hizmetleri, Bilgi Sistemleri, Metasof Bilgisayar Bilgi, Teknopalas-Oylum Elektronik, Tubitak-Marmara Teknokent, Hannover Fairs İnterpro, Kade Bilişim Teknolojileri, Karash Yazılım Geliştirme, ikikereiki Reklam, Hugin Yazılım Teknolojileri, Arbento Mobil Sistemler, Enel Enerji Elektronik, Makesan Makine Kimya Elektrik, Canovate Elektronik Endüstri, Teknotel Bilişim, KRON Telekomünikasyon Hizmetleri, ELTE Pano, ETK Kablo, Türksat Uydu Haberleşme, Kriptek Kripto, EMSE, LABRİS Teknoloji, TRT TV, MABAS Bank Automation Solutions, Trexta TR,  Mapi Deri, VALJA Bilişim, Inchanta Tekstil, Vestel Foreign Trade oldu.

6-10 Mart tarihleri arasında her gün saat 09.00 ile 18.00 arasında açık olacak CeBIT Fuarı’nda bilet fiyatları; ön satış fiyatı 34 Euro, kasa fiyatı 39 Euro.

İstanbul’da düzenlenecek “CeBIT Bilişim Eurasia”,  Hannover’ de tanıtılıyor!
Almanya’dan sonra en büyük ikinci fuar olan Avrasya'nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi 29 Kasım - 02 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul CNR’da düzenlenecek.

CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi de Hannover’e özel bir stantla tanıtılıyor. Hifaş Genel Müdürü Alexander Kühnel, CeBIT Türkiye Fuar Direktörü Murat Özer ve Sinerji Zirvesi’nin organizatörü Semor A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Kuleyin’ in Türkiye’den katıldığı fuarda, İstanbul Fuarı için üst düzey görüşmeler ve işbirliği girişimleri gerçekleşecek.

2012 yılında fuarda ‘Uluslararası CeBIT Ortağı’ olarak yer alacak olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ de CeBIT Bilişim Eurasia’da mükemmel fırsatlar sunacak. HİFAŞ, mevcut iş ortakları ve fuarın Ana Sponsoru Türksat A.Ş., İletişim Sponsoru Huawei ve TV &  Radyo Sponsoru TRT ile birlikte, CeBIT Bilişim gov, CeBIT Bilişim lab, CeBIT Bilişim pro, CeBIT Bilişim life’tan oluşan dört bölüm konsepti ile bilişim dünyasının nabzını tutmaya devam edecek.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder