banner181

İzmir'deki suç örgütü operasyonu kameralara yansıdı

07 Mart 2012 Çarşamba 13:51
Bu haber 699 kez okundu

İzmir'de Abidin Bilgin'in elebaşı olduğu iddia edilen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında sanatçı İzzet Yıldızhan'ın menajeri Mehmet Güçlü, bilgisine başvurulmak üzere emniyete geldi. Operasyonda gözaltı sayısı...

İzmir'deki suç örgütü operasyonu kameralara yansıdı
İzmir'de Abidin Bilgin'in elebaşı olduğu iddia edilen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında sanatçı İzzet Yıldızhan'ın menajeri Mehmet Güçlü, bilgisine başvurulmak üzere emniyete geldi. Operasyonda gözaltı sayısı dokuza yükselirken çetenin bir gece kulubüne yaptığı baskın ve çalışanları darp etmesi kameralara yansıdı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Ülkü Ocakları eski Ege Bölge Başkanı Bilgin ve adamlarının, İzmir ve Aydın'daki bazı gece kulüplerinin güvenlik ve otopark işlerini almak için işletme sahiplerini tehdit ettiğini, eski Göztepe Başkanı İskender Tuğsuz'dan da tehditle para istediğini belirledi. Yaklaşık bir yıldır devam eden takipte çete elemanlarının bazen eğlence yerlerinde silahlı eylemler yaptığı da tespit edildi. Takip sırasında Abidin Bilgin, Karabağlar ilçesi Yeşilyurt semtinde 2004 yılında Levent Ata'nın öldürülmesinde azmettiricilik ve suç örgütü kurma suçlamalarıyla İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz olarak yargılandığı davada, 26 yıl 5,5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Polis, hakkında yakalama kararı çıkarılan Bilgin'in, teknik takibe takılan telefon görüşmelerinde Suriye'ye kaçış hazırlığında olduğunu belirleyince operasyonu erkene aldı. Bornova ilçesindeki 5. Sanayi Sitesi'nde saklandığını belirleyip operasyon düzenleyerek, Bilgin'i ve adamı olduğu iddia edilen sekiz kişiyi gözaltına aldı. Polisin takibi sırasında çetenin, İzmir'deki bir gece kulubüne yaptığı baskın ve çalışanları darp etmelerinin kameralara yansıdığı ortaya çıktı. Polisin, görüntülere el koyarak soruşturmaya bu olayı da dahil ettiği belirtildi. Gece kulübünün kameraları tarafından çete elemanlarının otomobillerle gelişi, çalışanlarla kavgaları ve bir çalışanı feci şekilde dövmesi kaydedildi.

2011 Ekim ayında Ankara'da bir otelde, türkücü arkadaşı Nihat Doğan'la beraber dört hayat kadınıyla birlikte olduğu ve ikisini dövdükleri iddiaları mahkemeye yansıyan Yıldızhan'ın, menajer Erhan Arı aracılığıyla çeteden yardım istediği de öne sürüldü. Yıldızhan, konuyla ilgili olarak İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi. Arı'nın menajeri olmadığını belirterek, suçlamaları reddetti. Yıldızhan'ın gerçek menajeri olduğunu söylediği, İbrahim Tatlıses'in de bir dönem menajerliğini yapan Mehmet Güçlü ise bunun üzerine bilgisine başvurulmak üzere emniyete davet edildi. Avukatıyla sabah saatlerinde İzmir Emniyeti'nin Yeşilyurt'taki hizmet binasına giden Güçlü, "Ben 11 seneden beri İzzet Bey'in menajeriyim. Erhan dediğiniz arkadaş da festivalleri falan organize eden çocuklar, zaman zaman görüşürüz iş yüzünden. Aradı beni, mevzuları söyledi. Ben de, 'Seni aşan mevzular.' dedim. Emniyetin, savcının işi olduğunu söyledim, yüzüne telefonu kapattım." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder