banner181
banner210

MÜSİAD Genel İdare Kurulu Bursa’da toplanıyor

07 Mart 2012 Çarşamba 13:20
Bu haber 2194 kez okundu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 76. Genel İdare Kurulu Toplantısı (GİK), MÜSİAD Genel Merkezi, Türkiye’deki MÜSİAD şubeleri ve yurtdışındaki temsilciliklerin katılımıyla 09-10 Mart tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek....

MÜSİAD Genel İdare Kurulu Bursa'da toplanıyor
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 76. Genel İdare Kurulu Toplantısı (GİK), MÜSİAD Genel Merkezi, Türkiye’deki MÜSİAD şubeleri ve yurtdışındaki temsilciliklerin katılımıyla 09-10 Mart tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek.

        MÜSİAD’ın üç ayda bir gerçekleştirdiği GİK toplantısı, ‘Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik Alanındaki Uygulamalar’ gündemi ile Bursa’da gerçekleştirilecek. MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan’ın yanı sıra yurt geneline yayılmış olan MÜSİAD şubelerinin başkanlarının ve yurtdışı temsilciliklerin de katılacağı GİK’e Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de katılacak.

        Toplantıya ev sahipliği yapacak MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni, yaklaşık sekiz yıl aradan sonra, Genel İdare Toplantısı’nın Bursa’da gerçekleştirilecek olmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, toplantının önemine dikkat çekti. Çepni, “MÜSİAD Genel İdare Kurulu (GİK) toplantıları yurt çapındaki MÜSİAD’lı şube başkanları ve yöneticileri bir araya getiren bir organizasyon. Bu toplantılar yapıldıkları il ve bölgelere bir canlılık getirirken, bölgesel sorunların çözümü için de ortak akıl - ortak iradenin ortaya çıkmasına zemin oluyor. MÜSİAD şube başkanları ve temsilcileri toplantıya katılan Bakan ve üst düzey bürokratlara, illerinin, bölgelerinin acil sorunlarını içeren dosyalar sunuyor.” dedi.

        Başkan Hasan Çepni, son iki yıldır en başarılı şube seçildiklerini hatırlatarak, Genel İdare Kurulu için yönetim kurulu ve üyelerin yoğun bir çalışma temposuyla toplantıya hazırlandığını söyledi. Çepni sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye’nin en önemli problemlerinden birinin bölgelerarası gelişmişlik uçurumu olduğuna dikkat çeken MÜSİAD, GİK toplantılarıyla Anadolu’da ortak akıl ve ortak irade kültürünü geliştirerek bölgesel kalkınma planlarının oluşturulması çabalarını hızlandırıyor. Ayrıca Anadolu’daki yatırımcıların, kendi aralarında güç birliği oluşturmasına zemin hazırlıyor, illerdeki ekonomik gelişmeye ivme kazandırıyor."

        9 Mart Cuma günü Bursa Hilton Otel’de gerçekleşecek GİK Toplantısı saat 15.00’de başlayacak. Toplantı kapsamında MÜSİAD Bursa’ ya yeni katılan üyelere rozetleri de takılacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder