banner181
banner210

Belediye kapanan köy yollarını dozer yardımıyla açıyor

07 Mart 2012 Çarşamba 13:04
Bu haber 393 kez okundu

Kayseri’de etkisini sürdüren kar yağışı Talas’ın yukarı mahallerinde araç boylarını aştı. Kapalı yol olmaması için mücadele eden belediye ekipleri ise çalışmalarını dozer, kepçe ve greyder yardımıyla sürdürdü. Cemre’nin toprağa...

Belediye kapanan köy yollarını dozer yardımıyla açıyor
Kayseri’de etkisini sürdüren kar yağışı Talas’ın yukarı mahallerinde araç boylarını aştı. Kapalı yol olmaması için mücadele eden belediye ekipleri ise çalışmalarını dozer, kepçe ve greyder yardımıyla sürdürdü.

Cemre’nin toprağa düşmesine rağmen etkisini sürdüren kar yağışı Talas’ın Kepez, Cebir, Yazılı ve Yazyurdu gibi yeni bağlanan mahallelerinde yer yer araç boyunu aştı. Tipi ve kar yağışı nedeniyle yol işaret levha ve direklerinin bile karın altında kaldığı bölgede, çalışmalarını aralıksız sürdüren karla mücadele ekipleri, iş makineleriyle yolları açtı.

Yaz günlerinde yol yapımında kullanılan dozer, kepçe ve greyder gibi iş makinelerinin 24 saat çalıştığını belirten Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırıl, çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Yıldırım, çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

    “Hamdolsun bol yağış oldu. Bu da biz belediyeler ve Özel İdaresi gibi kamu kurumları için önemli hizmet zamanı. Şu anda bulunduğumuz bölgede rakım bin 800 metrelerde, buralarda bile yollarımız açık. Karın belki de en az bölgede olmamıza rağmen araç boşunu aşan yerler var. vatandaşımızın ulaşımının sağlanması, çocuklarımızın eğitimlerine devamı ve hastaların sağlık kuruluşlarına ulaşımı için arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalışıyor. Cemre toprağa düştü ama hala şiddetli kış burada sürüyor. Bundan hareketle suyumuzun çok, mahsulün bol olacağına inanıyoruz.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder