banner181

Belediye, ulaşım sorununu, minibüs hattını uzatarak çözdü

07 Mart 2012 Çarşamba 13:02
Bu haber 348 kez okundu

Afyonkarahisar Belediyesi, Bayındırlık Minibüs Hattı'nın çalışma güzergâhını kısa bir süre önce açılan 600 yataklı yeni devlet hastanesine kadar uzattı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yeni hastaneye ulaşımı kolaylaştırmak...

Belediye, ulaşım sorununu, minibüs hattını uzatarak çözdü
Afyonkarahisar Belediyesi, Bayındırlık Minibüs Hattı'nın çalışma güzergâhını kısa bir süre önce açılan 600 yataklı yeni devlet hastanesine kadar uzattı.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yeni hastaneye ulaşımı kolaylaştırmak için böyle bir uygulamaya gittiklerini söyledi. Halkın menfaatini gözardı edemeyeceklerini belirten Çoban, hastane yolunda yaşanan ulaşım sıkıntısının sıkça gündeme getirildiğini ve bu konuda şikayetler aldıklarını belirtti. Çoban, “Örneğin, Harbiş'ten minibüse binen bir vatandaşımız, Bayındırlık İl Müdürlüğü önüne kadar gelecek ve bir buçuk kilometre ilerideki hastaneye gitmek için ikinci bir araca binecek. Bu durum aklen ve mantıken hiçbir şekilde izah edilemez. Uzak bir yer olsa böyle bir değişikliği zaten yapmıyoruz." dedi.

Göreve geldikten sonra minibüs hatlarıyla hemen hemen hiç oynamadıklarını ifade eden Çoban, önceliklerinin trafiği rahatlatmak ve halkın menfaatleri olduğunu anlattı. Çoban, “Aksini düşünseydik her duraktan direkt olarak yeni hastaneye 10'ar adet minibüs hattı ihdas ederdik ve 10 duraktan 100 adet minibüs hattını 2'şer yüz bin liradan 20 milyon liraya satardık. Fakat böyle bir şeye başvurmadık." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder