banner181

Antalya, spor organizasyonlarında çağ atlayacak

07 Mart 2012 Çarşamba 13:01
Bu haber 584 kez okundu

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Tarkan Tüzken, şehrin önümüzdeki dönemlerde çok büyük spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacağını söyledi.     Ekim 2011'de Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü...

Antalya, spor organizasyonlarında çağ atlayacak
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Tarkan Tüzken, şehrin önümüzdeki dönemlerde çok büyük spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacağını söyledi.

    Ekim 2011'de Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine getirilen Tarkan Tüzken, Dilek Sabancı Spor Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yaptı. Göreve gelmeden önceki yapılan organizasyonları sunum olarak basın mensuplarına anlatan Tarkan Tüzken, bayrağı kendi devraldıktan sonra da kısa ve uzun vadede planlar yaptıklarını Antalya’yı spor şehri yapacaklarını ifade etti.

    Antalya’nın daha büyük spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacağı müjdesini veren Tüzken, şehirde merkez ilçeler haricindeki her ilçede spor tesisleri bulunduğunu, bunun da memnuniyet verici olduğunu kaydetti. Merkez ilçelerindeki tesis konusunu da çözmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayan Tüzken, “Şehrin en büyük sorunu olan stadyum konusunu çözmek için var gücümüzle uğraşıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın talimatlarıyla kısa süre içerisinde stadyumun temelinin atmayı planlıyoruz. Yer konusunun tamamen kesinleşmesinin ardından ilk kazma vurulacak.” dedi.

    Daha önce Antalyaspor’un ve spor organizasyonlarında kullanılan Atatürk Stadyumu’nun ise butik stat olarak kullanılacağını ifade eden Tüzken, Antalya Özel İdare 2012 bütçesinden burası için para ayrılmadığını, bakanlığın destekleriyle burayı onaracaklarını belirtti.

Antalyaspor’un şehirden 35 kilometre uzakta futbol oynamasının çok zor olduğunu bildiklerini söyleyen Tüzken, “Antalyaspor’umuzun Akdeniz Üniversitesi içerisinde yer alan stadyumu geçici olarak kullanabilmesi için yarın toplanacağız. Bende kulübümüzün maçlarını stadyum yapılana kadar burada oynamasını isterim. Fakat benimde üniversite olması gerekçesiyle güvenlik konusunda kuşkularım var.” diye konuştu.

Tüzken, Antalya’ya yapılması planlanan hipodrom temelinin ise 2012 yılı içerisinde atılacağını ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder