banner181
banner210

BURULAŞ ulaşımda konforu artırıyor

07 Mart 2012 Çarşamba 12:55
Bu haber 550 kez okundu

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURULAŞ, vatandaşlara konforlu toplu ulaşım imkanı sağlayan projelerine özel halk otobüslerini de ekledi. Kentin farklı noktalarında özel halk otobüsleri ile hizmet veren Yaztur firması, eski otobüslerini...

BURULAŞ ulaşımda konforu artırıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURULAŞ, vatandaşlara konforlu toplu ulaşım imkanı sağlayan projelerine özel halk otobüslerini de ekledi. Kentin farklı noktalarında özel halk otobüsleri ile hizmet veren Yaztur firması, eski otobüslerini son teknoloji ürünü çevreci araçlarla değiştirdi.

        Bursaray, tramvay ve lastik tekerlekli toplu taşıma araçları ile günde yaklaşık 600 bin kişinin kent içi ulaşımını sağlayan BURULAŞ, yeniliklerine bir yenisini daha ekledi. Kendi araçlarının yanı sıra özel otobüslerle de hizmet veren BURULAŞ, standartlarını en üst seviyeye çekiyor. Bu anlamda ilk olarak BURULAŞ’a bağlı hizmet veren Yaztur firmasının toplu taşıma otobüsleri yenilendi. Yaztur firmasının çeşitli hatlarda hizmet veren otobüsleri son teknolojinin kullanıldığı çevreci yeni araçlarla değiştirildi. Yeni araçlarını teslim alan Yaztur firması Genel Müdürü İbrahim Yazıcı alçak tabanlı ve modern otobüslerle şehir içi yolculuğun daha konforlu olmasına katkı koyacaklarını belirtti.

        BURULAŞ’a bağlı özel otobüslerin yakın zamanda tamamen yenileneceğini belirten BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ise sırada Bursabeyi firmasına bağlı olan otobüslerin olduğunu söyledi. Fidansoy, Bursabeyi firmasının yöneticilerinden Sabahattin Beyaz ile görüşmelerin tamamlandığını ve yakın zamanda bu firmaya ait otobüslerin de modern araçlarla değiştirileceğini ifade etti. Şirketleşmiş olan işletmecilerin çok daha kolay dönüşüm yapabildiğinin altını çizen Levent Fidansoy, “Diğer özel işletmecilerin Yaztur ve Bursabeyi firmaları gibi şirketleşmesini bekliyoruz. Bu onlar için de bizim için de çok daha yararlı olacaktır." dedi.

        BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, Büyükşehir Belediyesi Özel Toplu Taşıma Araçları Yönetmeliği’ne uygun olmayan tüm araçların zaman içerisinde değiştirileceğini ifade ederek, yeni araçların yüksek standartlarda olacağına vurgu yaptı. Yeni araçların alçak tabanlı, klimalı, engelli rampalı, güvenli, konforlu ve son teknoloji ile donatılmış olduğu vurgulayan Fidansoy, eskimiş otobüslerin değişmesi konusunu çok önemsediklerini belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder