banner181

Muğla’da AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyeleri salonu terk etti

07 Mart 2012 Çarşamba 12:33
Bu haber 207 kez okundu

Muğla Belediye Meclisi'nin mart ayı olağan toplantısına, ek gündem maddelerinin muhalefet üyelerine bildirilmemesi damga vurdu. AK Parti ve MHP'li üyeler, bu durumu protesto ederek salondan dışarıya çıktı. MHP Grup Başkan Vekili Taşkın...

Muğla'da AK Parti ve MHP'li belediye meclis üyeleri salonu terk etti
Muğla Belediye Meclisi'nin mart ayı olağan toplantısına, ek gündem maddelerinin muhalefet üyelerine bildirilmemesi damga vurdu. AK Parti ve MHP'li üyeler, bu durumu protesto ederek salondan dışarıya çıktı.

MHP Grup Başkan Vekili Taşkın Bilginer, yaptığı açıklamada bir önceki toplantıda bunun yaşanmaması noktasında oybirliğiyle karar alındığını söyleyerek, “Buna rağmen karara uyulmayarak, tekrar ilave gündem maddeleri konulmuştur. Belediye Başkanı Osman Gürün’e bu konudaki rahatsızlığımızı ilettik ama ilave gündem maddeleri koyabileceğini ifade etti. Bizler de demokratik hakkımızı kullanarak toplantıdan ayrılma kararı aldık." dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Ziya Ercan ise mart ayı toplantısıyla ilgili kendilerine üç maddelik gündem geldiğini ifade ederek, “Toplantıdan önce maddelerin arttığını gördük. Bu uygulama, hem bizi hem de MHP'yi üzmüştür. Biz de demokratik hakkımızı ortaya koyarak belediye başkanımıza bunu belirttik ve ret oyu verdik. Belirlenen üç madde haricindeki maddelerin görüşülmesini protesto ederek salonu terk ettik. İnşallah bundan sonraki gündem maddeleri bize zamanında ulaştırılır." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder