banner181
banner210

HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

07 Mart 2012 Çarşamba 12:29
Bu haber 599 kez okundu

Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Okullararası Spor Müsabakaları'nda Niğde birincisi Özel Sungurbey İlköğretim Okulu oldu.    Okullararası Küçükler...

HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU
Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Okullararası Spor Müsabakaları'nda Niğde birincisi Özel Sungurbey İlköğretim Okulu oldu.

    Okullararası Küçükler Futbol Turnuvası’nda finale kalan Özel Sungurbey İlköğretim Okulu Futbol Takımı ve Gölcük Şehit Osman Turgut İlköğretim Okulu Futbol Takımı karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında çok etkili bir oyun ortaya koyan Özel Sungurbey İlköğretim Okulu Futbol takımı İlker ve Aslan’ın ayağından bulduğu gollerle karşılaşmadan 2-0 galip ayrılarak Küçüklerde Niğde birincisi oldu.

    HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

    Özel Sungurbey İlköğretim Okulu Beden Eğitimi öğretmeni Ersan Teyin, elde edilen birinciliği değerlendirirken, ''Geçen yıl Cumhuriyet Kupası'nda takımımız il 2.'si olmuştu.'' dedi.

    Eğitmenlerin ve öğrencilerin bu yıl daha çok çalışarak Niğde birinciliğini aldıklarını belirten Teyin, birinci olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Teyin, futbolcularına teşekkür ederken, hiçbir emeğin de karşılıksız kalmayacağını söyledi.

    Teyin, daha büyük başarılara imza atmayı hedeflediklerini ve artık hedeflerinin Niğde birinciliği ile sınırlı olmadığını ifade ederek şöyle konuştu:

    “Çok emek verdik ama sonunda başardık. Artık yolumuz daha uzun ve daha zorlu. Şimdiki hedef Türkiye şampiyonluğu. Niğde’nin adını Türkiye’ye duyuracağız. Bu yolda aldığımız destek çok önemli. Motivasyonumuzu daima yüksek tutmak zorundayız. Bizlere en büyük desteği okulumuzun Müdürü Eyüb Gedik veriyor. Onun ve ailelerimizin verdiği destekle daha güçlü ve morali yüksek şekilde sahaya çıkıyoruz.”

    Okul Müdürü Eyüb Gedik de, "Badminton da yıldız kızlarda ve yıldız erkeklerde Niğde 1.si olmuştuk. Türkiye şampiyonasında Badminton'da Niğde'yi temsil edeceğiz. Küçükler futbolda da birinci olmamız sadece eğitim alanında değil sportif alanlarda da Özel Sungurbey İlköğretim Okulu'nun iddiası olduğunu göstermiştir. 10 Mart'ta il genelinde tekvando müsabakası var. Orada da iddialıyız. Madalya ve kupa alacağımıza inanıyorum. Bu başarılarda emeği geçen öğrencilerimi ve onları yetiştiren beden eğitimi öğretmenimiz Ersan Teyin Bey' i tebrik ediyorum." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder