banner181

İkiz kızlar, halkını seven kaymakam olmak istiyor

07 Mart 2012 Çarşamba 12:17
Bu haber 544 kez okundu

Trabzon’un Beşikdüzü İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okuyan ikiz kız kardeşler, halkını ve milletini seven bir kaymakam olmak istiyor.        Erzurum’un Olur ilçesi Kazım Karabekir İlköğretim Okulu’ndan...

İkiz kızlar, halkını seven kaymakam olmak istiyor
Trabzon’un Beşikdüzü İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okuyan ikiz kız kardeşler, halkını ve milletini seven bir kaymakam olmak istiyor.

        Erzurum’un Olur ilçesi Kazım Karabekir İlköğretim Okulu’ndan mezun olan ikizler, Beşikdüzü Anadolu Öğretmen Lisesi’ne lise eğitimlerine devam ediyor. İlköğretim birinci sınıftan itibaren aynı sınıfta ve aynı sırada oturan kardeşler, bugüne kadar sürekli aynı başarılara imza atarak dikkatleri üzerilerine çekti. Anadolu Öğretmen Lisesi 10-E sınıfında eğitim gören ikizler, bu okulda da aynı sırada oturuyor. İkizlerden Merve Meral, 23 kişilik sınıfta 93.34 puanla sınıf birincisi, kardeşi Meryem Meral ise 91.94 puanla sınıf ikincisi oldu.

        İkizler, “Bulunduğumuz bölgede fen liselerine giremediğimiz için burayı istiyorduk. Her ikimiz de burayı tercih ettik. Başarımızı ilköğretimden bu yana birlikte ve düzenli ders çalışmamıza bağlıyoruz. Bu okulu gerçekten çok sevdik. Burada her konuda öğretmenlerimiz bize yardımcı oluyor. Her ikimizin de küçük yaştan beri halkını ve milletini seven bir kaymakam olmak istiyoruz. Bunun için daha çok çalışacağız.” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder