banner181
banner210

Muğla Üniversitesi kampüsünde ulaşım tek elden yapılacak

07 Mart 2012 Çarşamba 12:15
Bu haber 283 kez okundu

Muğla’da üniversiteyle belediye arasında imzalanan toplu taşıma protokolüyle öğrenciler, kampüs içindeki ulaşımı daha ucuza yapacak. 12 Mart 2012 tarihinde yürürlüğe girecek protokol, Muğla Üniversitesi (MÜ) Rektörü Prof. Dr. Mansur...

Muğla Üniversitesi kampüsünde ulaşım tek elden yapılacak
Muğla’da üniversiteyle belediye arasında imzalanan toplu taşıma protokolüyle öğrenciler, kampüs içindeki ulaşımı daha ucuza yapacak. 12 Mart 2012 tarihinde yürürlüğe girecek protokol, Muğla Üniversitesi (MÜ) Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve Belediye Başkanı Osman Gürün arasında imzalandı.

Belediyedeki imza töreninden sonra yapılan ortak açıklamada, üniversite ve belediyenin kamu kurumu olmaları sebebiyle kampüs içi ve bağlantılı hatlarda toplu taşıma hizmetlerini ayrı ayrı yapmaları durumunda kaynak israfı oluştuğuna dikkat çekildi. Belediyenin araç filosu gözönünde bulundurulduğunda MÜ merkezli ulaşım hizmetlerinin tek elden yürütülmesinin kamu yararına olacağı ifade edildi. Rektör Harmandar, Muğla’nın üniversite şehri olması noktasında hızla gelişme kaydettiğini belirterek, “Öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda kampüs içi ulaşımdaki sıkıntıları, belediyemizle yaptığımız görüşmeler sonucunda imzaladığımız protokolle ortadan kaldırıyoruz.” dedi. Başkan Gürün de üniversiteyle olumlu ilişkiler içsinde olduklarını ifade ederek, bugün bunların somut adımlarının da atıldığını kaydetti.

Protokolle getirilen bazı yenilikler şunlar: Yeniköy ve Kötekli’de ikamet eden öğrencilerin, Yurt-Kur üzerinden üniversite kampüsüne doğrudan ulaşması amacıyla yeni bir hat oluşturuldu. Yeni bir kampüs içi ring hattı oluşturuldu. Hat bedeli, 40'tan 20 kuruşa düşürüldü. TOKİ ve Genç Yapı Kooperatifleri üzerinden üniversiteye ulaşım hareket saatleri fazlalaştırıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder