banner181

Asarkaya: Bağışların faturası okul müdürlerine kesiliyor

07 Mart 2012 Çarşamba 12:04
Bu haber 316 kez okundu

Eğitim Bir-Sen Osmaniye Şube Başkanı Erdoğan Asarkaya, velilerin okul aile birlikleri hesaplarına gönüllü yaptıkları bağışların faturasının okul müdürlerine kesilerek kınama cezası verilmesine tepki gösterdi. Yanlıştan biran önce...

Asarkaya: Bağışların faturası okul müdürlerine kesiliyor
Eğitim Bir-Sen Osmaniye Şube Başkanı Erdoğan Asarkaya, velilerin okul aile birlikleri hesaplarına gönüllü yaptıkları bağışların faturasının okul müdürlerine kesilerek kınama cezası verilmesine tepki gösterdi.

Yanlıştan biran önce dönülmesini isteyen Asarkaya, okulların zorunlu gider ve bu giderleri gerektiren hizmetlerin yerine getirilmesi mevzuat dâhilinde okul yöneticilerinden istenildiğini fakat ne okullara ne milli eğitim müdürlüklerine ne de bağlı olunan genel müdürlüklere bu giderleri karşılayacak herhangi bir ödenek tahsis edilmediğini kaydetti.

Osmaniye’de velilerin yapmış olduğu bağışlara karşılık, okul müdürlerine ceza kesilmesi konusunda aceleci bir tutum sergilendiğini kaydeden Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Erdoğan Asarkaya, bu durumun okul müdürleri üzerinde huzursuzluk oluşturduğunu ve eğitim performansını da olumsuz etkilediğini kaydetti.

Asarkaya, “Milli Eğitim Müdürümüz göreve yeni başladığında yaptığı konuşmada okul müdürlerini sahiplenmiş ve umutlandırmıştır. Fakat gelinen noktada, ceza verilmesi hususunda takındığı aceleci tutum beklentileri boşa çıkartmıştır. Bu yanlıştan acilen dönülmesi gerekmektedir. Aksi taktirde okul idarecilerinin mağduriyetine sebep olan bu haksız uygulamanın iptali ile ilgili yapılacak hukuki mücadelede okul müdürlerinin yanında olacağımızın bilinmesini isteriz.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder