banner181

Tekkeköy, eğitim kültür merkezine kavuşuyor

07 Mart 2012 Çarşamba 11:47
Bu haber 437 kez okundu

Samsun Tekkeköy ilçesinde 1996 yılında belediye hizmet birimleri için yapılan ancak kullanılmayan bina, eğitim ve kültür merkezine dönüştürülüyor. Tadilatları devam eden binanın en kısa sürede hizmete açılacağı öğrenildi. Tekkeköy...

Tekkeköy, eğitim kültür merkezine kavuşuyor
Samsun Tekkeköy ilçesinde 1996 yılında belediye hizmet birimleri için yapılan ancak kullanılmayan bina, eğitim ve kültür merkezine dönüştürülüyor. Tadilatları devam eden binanın en kısa sürede hizmete açılacağı öğrenildi. Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, atıl durumda bırakılan binayı işlevsiz halden kurtarıp halkın hizmetine vereceklerini söyledi.

    Tadilat çalışmaları hakkında bilgi veren Tekkeköy Belediye Başkanı Tekin, bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasıyla binanın kurs ve eğitim etkinlikleri için büyük bir eksikliği gidereceğini kaydetti. Kültür Eğitim Merkezi'nde Tekkeköy Halk Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde çeşitli kurslar açacaklarını ifade eden Başkan Tekin, "Vatandaşların talepleri doğrultusunda farklı alanlarda da kurslar açmayı planlıyoruz. Ayrıca Eğitim Kültür Merkezi içerisinde öğrencilerimizin, gençlerimizin internet ihtiyarcını karşılamak amacıyla internet salonu, ödevlerini ve derslerini yapabilecekleri etüt merkezide bulunacak. Binanın tadilatı en kısa zamanda tamamlanacak, böylelikle yıllardır işlevsiz yıkık virane halde bırakılmış bina Tekkeköy halkına hizmet verecek." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder