banner181
banner210

Vali Yüksel: Kadının toplumsal yaşama katkısı milletin yolunu açacak

07 Mart 2012 Çarşamba 11:37
Bu haber 1122 kez okundu

Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, "Türk kadınının toplumsal yaşama katılımının giderek artması, milletimizin aydınlık yolunu daha da açacak ve topyekûn kalkındıracaktır.” dedi.        Vali Yüksel,...

Vali Yüksel: Kadının toplumsal yaşama katkısı milletin yolunu açacak
Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, "Türk kadınının toplumsal yaşama katılımının giderek artması, milletimizin aydınlık yolunu daha da açacak ve topyekûn kalkındıracaktır.” dedi.

        Vali Yüksel, Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Yüksel, mesajında Türk kadınının toplum içerisinde layık olduğu yere gelmesinin, Türk milletinin çağdaşlaşma kararlılığının en açık ifadesi ve başarısının da en önemli göstergesi olduğunu ifade etti.

        Yüksel, şöyle devam etti: "Cumhuriyetimizin yükselmesinde, demokrasimizin gelişmesinde ve milli kültürümüzün çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılmasında eğitimli, çalışkan, özgür düşünceli ve erdemli Ankaralı kadınlara büyük görevler düşmektedir."

        Yüksel, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de alınan tüm tedbirlere rağmen kadına yönelik şiddetin toplumsal bir sorun olarak varlığını halen sürdürmesinin asla kabul edilemeyeceğini vurguladı.

        Yüksel, şunları kaydetti: "Ankara ilinde kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda gayretli ve sorumlu çalışmalar sürdürülmekte olup Ankara Valiliği başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımız, üniversitelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bu önemli toplumsal sorunla mücadelede kararlıyız."
    Vali Yüksel, mesajını "Asil duyguların sahibi ve fazilet timsali Ankaralı kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, saygılarımı sunarım." diyerek tamamladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder