banner181

Çukurova ödülü yazar İpek Ongun'a verilecek

07 Mart 2012 Çarşamba 11:35
Bu haber 1072 kez okundu

Bu yıl 22–26 Mart tarihleri arasında yapılacak 6. Çukurova Sanat Günleri kapsamında verilen “Çukurova Ödülü”nün sahibi yazar İpek Ongun oldu.Adana Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın...

Çukurova ödülü yazar İpek Ongun'a verilecek
Bu yıl 22–26 Mart tarihleri arasında yapılacak 6. Çukurova Sanat Günleri kapsamında verilen “Çukurova Ödülü”nün sahibi yazar İpek Ongun oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişim destekçisi olduğu ve Türkiye Yazarlar Sendikası ile Arap Yazarlar Birliği’nin desteği ile gerçekleştirilen etkinlik, Çukurova Sanat Girişimi tarafından düzenleniyor.

Mersin'de yaşayan Ongun, ödülün sembolü olan Çukurova ve Toroslar'a özgü çağrışımlarla yüklü heykelciğin dördüncü sahibi oldu.

Ongun, ödülün kendisine verildiğini öğrendiğinde duygularını Çukurova Sanat Girişimi Mersin Koordinatörü Ziya Aykın'a şu sözlerle anlattı: “Sayın Ziya Aykın, arayıp Çukurova Ödülü için beni düşündüğünüzü söylediğinizde o kadar şaşırdım ki, o birkaç saniye içinde ne diyeceğimi bilemedim. Durumu kavradığımda ise böylesi değerli sanat ve kültür insanlarının beni bu ödüle layık görmeleri beni gerçekten duygulandırdı, onurlandırdı. Ve çok çok mutlu etti. Teşekkür ederim.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder