banner181

Şenocak: Teknoloji, liderlik ve yöneticiliğin araştırılması ihtiyacını doğurdu

07 Mart 2012 Çarşamba 11:34
Bu haber 244 kez okundu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, gelişen teknolojik ortam ve nüfus yoğunluğunun, liderlik ve yöneticiliğin daha da derinlemesine araştırılmasını ihtiyaç haline getirdiğini belirtti.    Büyükşehir...

Şenocak: Teknoloji, liderlik ve yöneticiliğin araştırılması ihtiyacını doğurdu
Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, gelişen teknolojik ortam ve nüfus yoğunluğunun, liderlik ve yöneticiliğin daha da derinlemesine araştırılmasını ihtiyaç haline getirdiğini belirtti.

    Büyükşehir Belediyesi'nin üst düzey yöneticilerine, 'Liderlik ve Yöneticilik Becerileri' eğitimi verildi. Kişisel gelişim uzmanı ve yönetici koçu Nuran Boyraz tarafından verilen eğitim, Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından organize edilen eğitime; daire başkanları, şube müdürleri, şef ve birim amirleri katıldı.
    
        Eğitimin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak, liderlik ve yöneticiliğin insanlık tarihi kadar eski olduğunu söyledi. Şenocak, gelişen teknolojik ortam ve nüfus yoğunluğunun liderlik ve yöneticiliğin daha da derinlemesine araştırılmasını ihtiyaç haline getirdiğini belirtti.

Yönetici ile yönetilen arasındaki diyaloğa da değinen Şenocak, kenti yönetenlerin kişisel gelişim çalışmalarını takip etmek ve kendilerini geliştirmek zorunda olduğunu vurguladı.

Şenocak, "Bizim yöneticilikten anladığımız temel 3 esas vardır. Bunlardan birincisi adalettir. Hakkı hak sahibine teslim etmektir, haksızlığa engel olmaktır. İkincisi kolektif aklı oluşturmaktır. Alabildiğine işin ehliyle istişare etmektir. Üçüncü ve olmazsa olmaz şart ise, kamu hukukunun bireyin hukuku önünde olduğunu anlayabilmek ve bunu ortaya koymaktır. Bu açıdan bakıldığında, yönetici ile yönetilen arasındaki diyalog ne kadar başarılı ise çalışma ve performans da o kadar verimli olur." dedi.

Daha sonra kürsüye gelen kişisel gelişim uzmanı ve yönetici koçu Nuran Boyraz, ´Lider ve Yönetici Kimdir, Görevleri ve Sahip Olması Gereken Becerileri Nelerdir, Bu Beceriler Nasıl Kazanılır´ konu başlıklarıyla sunum yaptı.

        Üst düzey yöneticilerin soru ve katılımlarıyla devam eden sunumda, hedef koyarken nasıl vizyoner olunacağı, insanı insan yapan değerler ve bu değerlerdeki tatminkarlık örneklerle anlatıldı. Boyraz, yöneticilikte geri bildirim sihrine, dinlemenin önemine, performans ve aidiyet duygularının nasıl sağlanacağına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder