banner181

Vali Coş: Kutlu Doğum’un kardeşlik mesajı toplumu kapsayacak

07 Mart 2012 Çarşamba 11:28
Bu haber 389 kez okundu

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Kutlu Doğum'un kardeşlik mesajının tüm toplumu kapsayacağını söyledi.Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Adana'da düzenlenecek etkinliklere destek sağlamak amacıyla oluşturulan Kutlu Doğum Platformu ilk toplantısını...

Vali Coş: Kutlu Doğum'un kardeşlik mesajı toplumu kapsayacak
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Kutlu Doğum'un kardeşlik mesajının tüm toplumu kapsayacağını söyledi.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Adana'da düzenlenecek etkinliklere destek sağlamak amacıyla oluşturulan Kutlu Doğum Platformu ilk toplantısını Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında yaptı.

Adana Müftülüğü tarafından, 14–20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak Kutlu Doğum Haftası nedeniyle kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantı ilgi gördü. Toplantıya Vali Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ilçe belediye başkanları, oda başkan ve temsilcileri ile kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İl Müftüsü Arif Gökce açılış konuşmasında, "Diyanet İşleri Başkanlığımız, 1989 yılından bu yana Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri düzenlemeye başladı. Bu hafta, ülkemizde sonradan ihdas edilmiş çok güzel bir haftadır. Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında vaaz ve hutbelerin yanında konferanslar, paneller, naat, şiir, Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma ve anlama yarışmaları gibi etkinliklerde düzenliyoruz." dedi.

Adana Valisi Coş da konuşmasında Peygamberimizi (sas) anlatmak için Kutlu Doğum Haftasının iyi bir fırsat olacağını vurguladı.

Coş, "Peygamberimizin kardeşlik mesajı topluma en yaygın bir şekilde verilmesi gerekiyor. Peygamber Efendimizin Diyanet İşleri Başkanımızın da katılacağı bir organizasyonu ile stadyumda 10 binlerce vatandaşımız, milyonlarla televizyon izleyicileri ile buluşturmanın çok anlamlı olacağını düşünüyorum. Bu konuda kentimizde bu konuda müftülüğümüzün organize edeceği etkinliğe belediyelerimiz sivil toplum örgütlerimiz, odalarımız ve iş adamlarımız üzerine düşen desteği koyacaktır. Adana’dan çıkacak kardeşlik mesajı toplumun her kesimini kapsayacaktır. Sivil toplum kuruluşlarının müftülük tarafından hazırlanan programların yanında kendi üyelerine yönelik özel etkinliklerde düzenlemesinde yarar olur diye düşünüyorum. Her sivil toplum kuruluşu kendi alanında özel mesaj verebilir." şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ise "Peygamberimizin Kardeşlik mesajını toplumun her kesimine coşkulu bir vaziyette anlatmamız gerekir. Bunun için müftülüğümüzün yapacağı her türlü etkinlikte üzerimize düşeni yapacağız." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder