banner181
banner210

Ördü: Kültürümüzde kadın her zaman ön planda yer alır

07 Mart 2012 Çarşamba 11:26
Bu haber 514 kez okundu

Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı İsmail Ördü, kadınların Türk kültüründe her zaman ön planda yer aldıklarını söyledi.        İsmail Ördü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü...

Ördü: Kültürümüzde kadın her zaman ön planda yer alır
Nevşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı İsmail Ördü, kadınların Türk kültüründe her zaman ön planda yer aldıklarını söyledi.

        İsmail Ördü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, yaşamın her alanının kadın emeği ve fedakârlığı ile şekillendiğine dikkat çekti. Ördü, Kadını aşağılayan, emeğini sömüren, her tür çağdışı zihniyetlere ve bu zihniyeti benimseyen her tür sisteme karşı durulması gerektiğini belirtti.

        "Kadın ile erkeği eşit görüp kadını ailenin ve sosyal hayatın dizaynında öne çıkaran bizim medeniyetimizdir.” diyen Ördü, “Kültürümüzde kadın her zaman ön planda yer almış, hayatın içerinde aktif bir rol üstlenmiştir. Osmanlı devletinin son dönemleri ve cumhuriyet tarihimizde kadınlar çeşitli teşkilatlar kurmuş ve bu teşkilatlarda çeşitli alanlarda yoğun faaliyetlerde bulunmuşlardır. Kadınlar esnaf olmuş, tüccar olmuş, sanatkâr olmuş ve pek çok başarıya imza atmıştır. Yeri geldiğinde canını hiçe sayarak savaşan kadın, yeri geldiğinde evinin geçimi için fedakârca ekmeğini taştan çıkarmıştır." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder