banner181

Erzincan Belediyesi'nden 'Akıllı Ofis' uygulaması

07 Mart 2012 Çarşamba 11:25
Bu haber 349 kez okundu

Erzincan Belediyesi, vatandaşın daha modern ve daha hızlı bir şekilde hizmet alabilmesi için 'Akıllı Ofis’ uygulamasına geçti. Belediye tarafından yaklaşık 15 gün önce tadilat çalışmalarının yaptığı ‘Akıllı Ofis’ sistemini...

Erzincan Belediyesi'nden 'Akıllı Ofis' uygulaması
Erzincan Belediyesi, vatandaşın daha modern ve daha hızlı bir şekilde hizmet alabilmesi için 'Akıllı Ofis’ uygulamasına geçti.

Belediye tarafından yaklaşık 15 gün önce tadilat çalışmalarının yaptığı ‘Akıllı Ofis’ sistemini hayata geçti. Erzincan Belediye Sarayı zemin katta başlatılan uygulamada, açık ofis modeli ile hizmet veriliyor. Birim müdürlerinden, şeflere kadar tüm yetkililerin çalışma ofisleri ve hizmet bankolarından oluşan akıllı ofis sisteminde hizmet kalitesinin artırılması amaçlanıyor.

Erzincan Belediyesi İşletme Müdürlüğü, 3 ayrı müdürlüğe bağlı birçok birimi çatısı altında barındıran bir sistemin geliştirildiğine dikkat çekti. Vatandaşın gelerek hizmet alan vatandaşların yüzde 80’inden fazla bir orandaki kısmının bu ofislerden hizmet alacağı, ofislerin hazırlanmasında bu verilerin önemli bir yere sahip olduğu ifade edildi. Su abone, su tahakkuk, emlak, ilan reklam ve çevre temizlik vergilerine ait servisler ile vezneler hizmete girerken, işletme ruhsatı ve inşaat ruhsatı servislerinin de bu alanda hizmete girmesi planlanıyor.

Her gün yüzlerce kişinin hizmet aldığı birimlerde belediyenin iş yükünün büyük bölümü burada karşılanacak.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder