banner181

Bebeğini ambulansta dünyaya getirdi

07 Mart 2012 Çarşamba 11:24
Bu haber 585 kez okundu

Muş'ta hamile bir kadın, 7 saatlik yolculuğun ardından hastaneye ulaştırıldı. Genç kadın, doğumu, Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne varamadan ambulansta yaptı.    Muş il merkezine 45 kilometre uzaklıktaki...

Bebeğini ambulansta dünyaya getirdi
Muş'ta hamile bir kadın, 7 saatlik yolculuğun ardından hastaneye ulaştırıldı. Genç kadın, doğumu, Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne varamadan ambulansta yaptı.

    Muş il merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Akkovan köyünde Garipşah Çetinkaya (32), sancısı başlayınca yakınları 112 Acil Servis’i aradı. Yolların kardan kapalı olduğu bölgede, doğum hastasına ulaşmaya çalışan ambulans kara saplanınca, ikinci bir ambulans istendi. Uzun uğraşlar sonucu ulaşılan hasta Garipşah Çetinkaya ambulansta hastaneye ulaştırılamadan ambulansta doğum yaptı. Çetinkaya ve bebeği, 7 saat sonra Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne ulaştırıldı.

    İhbarı alır almaz yola çıktıklarını ifade eden 112 Acil Servis personeli Mehmet Şerif Karakan, 7 saatlik uzun ve yorucu çalışmanın ardından hastayı sağ salim, bebeği ile birlikte hastaneye ulaştırdıklarını söyledi. Yola ilk çıkan ambulansın kara saplanması nedeni ile ikinci bir ambulans talebinde bulunduklarını ifade eden Karakan, “İlk çıkan ekibimizin aracı, köy yakınlarında kara saplandı. Zaman kaybı olmaması için hemen ikinci ambulansı çağırdık. Ambulans geldikten sonra hastamıza ulaştık; hastamız ambulansta doğum yaptı. Anne ve bebeğini sağ salim, 7 saat sonra Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ulaştırdık.” dedi.

    Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alınan anne Garipşah Çetinkaya ve bebeğinin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder