banner181
banner210

Aşkabat'ta, İran Kültür Günleri düzenlendi

07 Mart 2012 Çarşamba 11:13
Bu haber 320 kez okundu

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, İran Kültür Bakanı Seyid Muhammed Hüseyni’yi kabul etti. Aşkabat’ta düzenlenen İran Kültür Günleri’ne katılan Hüseyni, Berdimuhamedov ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke...

Aşkabat'ta, İran Kültür Günleri düzenlendi
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, İran Kültür Bakanı Seyid Muhammed Hüseyni’yi kabul etti. Aşkabat’ta düzenlenen İran Kültür Günleri’ne katılan Hüseyni, Berdimuhamedov ile bir araya geldi. Görüşmede, iki ülke kültür ilişkileri ağırlıklı olarak ele alındı.
Berdimuhamedov, İran ile Türkmenistan arasındaki kültürel işbirliğinin gelişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
İranlı Bakan Hüseyni ise Berdimuhamedov’a Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın selamını ileterek, ülkesinin Türkmenistan ile olan dostane ilişkilerine büyük değer verdiklerini kaydetti.
Bu arada İran Kültür Günleri’nin açılış töreninde konuşan Bakan Muhammed Hüseyni, iki ülke arasındaki kültürel ilişkilerin gelişmesine katkıdan dolayı Türkmenistan yöneticilerine teşekkür etti.
Hüseyni, “Herkesin savaş, yaptırım ve baskıdan bahsettiği bir günde, komşu ülkeler İran ve Türkmenistan dostluk örneğini sergiledi” dedi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder