banner181

Aldırmaz: Kadınlar hayatın her alanında etkin olmalı

07 Mart 2012 Çarşamba 11:10
Bu haber 1437 kez okundu

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, kadına değer vermeyen ve onlara erkeklerle eşit haklar tanımayan toplumların gelişmesinin mümkün olmadığını söyledi.8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Aldırmaz,...

Aldırmaz: Kadınlar hayatın her alanında etkin olmalı
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, kadına değer vermeyen ve onlara erkeklerle eşit haklar tanımayan toplumların gelişmesinin mümkün olmadığını söyledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Aldırmaz, kadınların hayatın her alanında etkin olması gerektiğini belirterek, “Kadınlar fedakarlığın, duyarlılığın ve sevginin simgesidir” ifadesini kullandı.

Kadına değer vermeyen toplumların gelişemeyeceğinden hareket eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu anlayışla bugün çağdaş olarak kabul edilen birçok toplumdan önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı verdiğine dikkat çeken Zihni Aldırmaz, “1934 yılında kabul edilen Medeni Kanun ile kadınlarımızın eşit haklara sahip olması sağlanmış, kadınlarımız da her alanda sorumluluk almış ve başarılı olmuştur” dedi.

8 Mart tarihinin kadının erkek karşısındaki eşitsizliğinin ortadan kaldırılması yönündeki en önemli dönüm noktası olduğunu ifade eden Aldırmaz, şöyle devam etti: "Toplumların gelişmesi ve demokrasinin tüm kural ve kurallarıyla yerleşmesi kadın-erkek eşitliğinin sağlanmasıyla mümkündür. Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde gösterdikleri fedakarlıklar, iş hayatındaki tüm alanlarda gösterdikleri başarılar bizlerin toplumumuzun geleceğine daha güvenle bakmasını sağlamaktadır. Bazen bir anne, bazen eş olarak bizlere verdikleri destekten dolayı kadınlarımızın hakkını ödememiz çok zordur. Bugün belediyemizde de her statüde çok sayıda kadın personel çalışmaktadır. Adanalı’ya verdiğimiz hizmetlerde kadın personelimizin özverili çabalarının önemi büyüktür. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, başarılar diliyorum.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder