banner181

Dünya ikincisi sporcuya bilgisayar hediye etti

07 Mart 2012 Çarşamba 10:58
Bu haber 589 kez okundu

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Yunanistan’da düzenlenen Özel Olimpiyatlar 2011 Dünya Yaz Oyunlarında bir dünya ikinciliği, iki de dünya üçüncülüğü kazanarak, Türkiye'ye üç madalya kazandıran down sendorumlu...

Dünya ikincisi sporcuya bilgisayar hediye etti
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Yunanistan’da düzenlenen Özel Olimpiyatlar 2011 Dünya Yaz Oyunlarında bir dünya ikinciliği, iki de dünya üçüncülüğü kazanarak, Türkiye'ye üç madalya kazandıran down sendorumlu yüzücü Dila Pekkıyıcı’ya dizüstü bilgisayar hediye etti.

AYAS Engelliler Sanat ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Baş, Öğretmeni Ülkü İnsan ve annesi Müzeher Pekkıyıcı ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret eden Dila Pekkıyıcı, Aldırmaz’a kendi yaptığı üzerinde tuğra olan tabloyu takdim etti.

Yunanistan’da kazandığı madalyalar ile birlikte Aldırmaz’ın karşısına çıkan başarılı sporcu, sempatik tavırlarıyla dikkat çekti.

AYAS Kulübü Başkanı Mustafa Baş, Dila Pekkıyıcı’nın Yunanistan’daki özel olimpiyatlarda 25 metre sırt üstünde ikinci, 25 metre serbest dalda üçüncü ve grup yarışlarında yine üçüncü olduğunu belirterek, “Dila çok başarılı bir sporcu. Yunanistan’da ülkemizi ve Adana’mızı en iyi şekilde temsil ederek 3 madalya kazandı. Bu başarılarda sizin desteğinizin çok büyük etkisi var. Size çok teşekkür ederiz” dedi.

Mustafa Baş, Dila Pekkıyıcı’nın 2014’te ABD’de yapılacak özel oyunlarda da ülkemizi temsil edeceğini de sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, Dila’yı ve öğretmenlerini kutladı. “Böyle başarılı gençlere ihtiyacımız var” ifadesini kullanan Aldırmaz, “Her zaman yanınızdayız. Bundan sonra da her türlü desteği vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Zihni Aldırmaz, ziyarette Dila’ya bir dizüstü bilgisayar hediye etti ve başarılarının devamını diledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder