banner181

Mobilyacılar Odası, Atlas Genç İş Adamları Derneği ile eleman yetiştirecek

07 Mart 2012 Çarşamba 10:52
Bu haber 449 kez okundu

İzmir Mobilyacılar Odası Yönetimi Kurulu Başkanı Tevfik Özdemir, sektörün en büyük sıkıntılarından birinin yetişmiş eleman olduğunu, bunu da sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle aşacaklarını kaydetti. Özdemir, Buca ilçesinde kurulu...

Mobilyacılar Odası, Atlas Genç İş Adamları Derneği ile eleman yetiştirecek
İzmir Mobilyacılar Odası Yönetimi Kurulu Başkanı Tevfik Özdemir, sektörün en büyük sıkıntılarından birinin yetişmiş eleman olduğunu, bunu da sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle aşacaklarını kaydetti. Özdemir, Buca ilçesinde kurulu Atlas Genç İş Adamları Derneği'yle birlikte mesleğe eleman yetiştireceklerini söyledi.

Atlas Genç İş Adamları Derneği üyeleri, Mobilyacılar Odası Başkanı Özdemir’in düzenlediği kahvaltılı toplantıda biraraya geldi. Özdemir, burada yaptığı konuşmada meslek okullarındaki eğitim projelerinden ve ileride yapılmasını planladıklarından bahsetti. Kayıtdışı atölyelerin sektöre zarar verdiğinin altını çizen Özdemir, KOSGEB destekleriyle kurulması gereken mobilyacılar sanayi sitesi gibi ihtiyaçları bulunduğunu ancak en önemlisinin yetişmiş nitelikli eleman eksikliği olduğunu anlattı.

Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Yıldırım da eleman yetiştirme konusunda gereken desteği vereceklerini söyledi. Önümüzdeki günlerde ticari hayatın içinden programlarla üyelerine daha faydalı olacaklarını belirterek, ”Dernek bünyesindeki mobilyacı esnaf ve işadamlarına yönelik eğitim programları bizleri daha da sevindirecek. Böylece sivil toplum kuruluşu olarak topluma faydalı olacağız. Bu teklife çok sıcak bakan Oda Başkanı Tevfik Özdemir'den, program somutlaştırılıp protokol imzalayarak eğitimlerin hemen başlatılmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder