banner181

Gençler Mevlana’ya yöneliyor

07 Mart 2012 Çarşamba 10:46
Bu haber 2395 kez okundu

Mevlana’nın sevgi, dostluk ve kardeşlik merkezindeki öğretileri genç nesillere aktarılıyor. Bursa’da 3 bin ortaöğretim öğrencisi, Mevlana felsefesini yakından tanıyacak.         Bursa Milli Eğitim...

Gençler Mevlana'ya yöneliyor
Mevlana’nın sevgi, dostluk ve kardeşlik merkezindeki öğretileri genç nesillere aktarılıyor. Bursa’da 3 bin ortaöğretim öğrencisi, Mevlana felsefesini yakından tanıyacak.

        Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü, Osmangazi Belediyesi ve Bursa Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği’nin işbirliğiyle 'Mesnevi söyleşileri ve Sema Programları' düzenlenmeye başladı. Atatürk Anadolu Lisesi ve Ovaakça Meslek Lisesi öğrencileri sema gösterisini büyük bir ilgiyle izledi. Üstad Mustafa Özbağ ise gençlere Mevlana felsefesini anlattı.

        Karabaş-i Veli Kültür Merkezi’nde düzenlenen programlarla gençlerin sevgi, dostluk, hoşgörü, kardeşlik ve paylaşma gibi değerlerin önemini kavramaları hedefleniyor.

        Hz. Mevlana’nın felsefesiyle gençleri tanıştırıp, sevgi, dostluk ve kardeşlik merkezindeki öğretilerini genç nesillere aktarmayı amaçlayan proje kapsamında, Ocak 2012 - Haziran 2013 tarihleri arasında her ay 3 okul olmak üzere toplam 86 okul ve 3 bin öğrenci programa dâhil olacak. Etkinliklere Osmangazi’den 42, Nilüfer ve Yıldırım’dan 22’şer okul katılacak.

        Her ayın ilk ve son salı günü saat 10.30 ile 12.30 arasında icra edilecek programlara 100'er öğrenci katılabiliyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder