banner181
banner210

Küçük Zehra bacağına kavuştu

07 Mart 2012 Çarşamba 10:42
Bu haber 318 kez okundu

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşayan Zehra Kaplan’ın sağ bacağı, sokakta oynarken bir ticari aracın çarpması sonucu koptu. Küçük kızın kopan bacağı, Mersin’in Tarsus ilçesindeki Medical Park Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji...

Küçük Zehra bacağına kavuştu
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşayan Zehra Kaplan’ın sağ bacağı, sokakta oynarken bir ticari aracın çarpması sonucu koptu. Küçük kızın kopan bacağı, Mersin’in Tarsus ilçesindeki Medical Park Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ali Yılmaz ve ekibinin 8 saat süren operasyonu sonucunda dikildi. Küçük Zehra’nın sağlık durumu iyiye gidiyor.

Emine-Müslüm Kaplan çiftinin 5 çocuğunun en küçüğü olan ve bu yıl okula başlayan Zehra Kaplan, geçen Pazar günü bir akrabalarının düğününe katıldı. Evde yapılan düğün sırasında Zehra Kaplan sokakta oyun oynarken karşıdan karşıya geçmek istedi. Bu arada yoldan geçen bir ticari araç küçük Zehra’ya çarptı.

Kazada sağ bacağı bileğinin üstünden kopan Zehra’yı yakınları otomobille Suruç Devlet Hastanesi’ne götürdü. Zehra buradan da Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Küçük Zehra’nın bacağını inceleyen hekimler, yerine dikilmesi için Medical Park Tarsus Hastanesi’ne götürülmesini istedi.

MİKRO CERRAHİ YÖNTEM UYGULANDI

Minik Zehra getirildiği Medical Park Tarsus Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ali Yılmaz ve ekibi tarafından hemen ameliyata alındı. Kopuk bacak, mikro cerrahi yöntemle 8 saat süren operasyonla replante edildi ve bacağın tekrar yerine konulması sağlandı. Ailesinin korku ve endişeyle beklediği 8 saatin ardından başarıyla sonuçlanan operasyonla küçük Zehra hayata yeniden döndü. Bebeğiyle oynayan, çizgi film izleyen Zehra, ağrılarına rağmen okulunu, arkadaşlarını özlediğini söyledi.

Tarlalarda pamuk toplayıp geçimlerini pamuk işçiliğiyle sağlayan baba Müslüm Kaplan, kızlarının yaşadığına bile inanamadıklarını belirterek, “İnanılır gibi değil. Çok büyük şanssızlıklar yaşadık. Şanlıurfa’dan Tarsus’a gelirken yolda ambulans bile bozuldu. 112 Acil Servis hemen Adana 112 Acil’den ambulans talep etti. 10-15 dakika bekledik ardından Adana’dan gönderilen ambulansla yola devam ettik. Talihsizlikler yaşadık, ama çok şükür kızım hayatta. Allah kimsenin başına getirmesin. Allah onu bize bağışladı. Doktorumuz çok iyi ilgilendi. Ameliyatın başarılı geçtiği söylendi. Durumu iyi. Doktorumuz bize sürekli moral veriyor” diye konuştu.

Medical Park Tarsus Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ali Yılmaz ise operasyonla ilgili bilgi vererek, şunları kaydetti: “Zor ve riskli bir ameliyattı. Ancak başarıyla tamamladık. Takiplerinde dolaşım sorunu yok. Ayak ve bacak dolaşımı iyi. Hastanemizde bir süre daha tedavisi sürecek. 10 gün kadar tedavi ettikten sonra durumuna göre taburcu etmeyi planlıyoruz. Şu anda her şey seyrinde gidiyor.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder