banner181
banner210

Hong Kong borsasından Türkiye’ye övgü

07 Mart 2012 Çarşamba 10:11
Bu haber 540 kez okundu

Hong Kong Borsası Başkanı Ronald Arculli, Türkiye'nin çok önemli bir ülke ve ekonomi olduğunu belirterek, Türkiye'nin eğitimli, genç ve dinamik nüfusunu kıskandıklarını söyledi. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çalışma ziyareti için...

Hong Kong borsasından Türkiye'ye övgü
Hong Kong Borsası Başkanı Ronald Arculli, Türkiye'nin çok önemli bir ülke ve ekonomi olduğunu belirterek, Türkiye'nin eğitimli, genç ve dinamik nüfusunu kıskandıklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çalışma ziyareti için geldiği Hong Kong’da, borsa başkanı Arculli ile görüştü. Görüşmenin ardından borsayı gezen Babacan, Hong Kong borsası ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (IMKB) arasında nasıl bir işbirliği ve programlar yapılabileceği üzerine fikir alışverişinde bulunduklarını dile getirdi. Borsa ziyareti öncesi Babacan, Hong Kong Ticareti Geliştirme Konseyi Direktörü Fred Lam ile görüşmüştü.

Babacan, Hong Kong Borsası'nın Asya'nın en önemli borsalarından biri olduğunu ifade ederek, bu bölgenin Asya'nın en önemli giriş noktalarından biri olduğuna işaret etti. Bakan Babacan, Hong Kong Borsası Başkanının birkaç ay içinde İstanbul'a gelerek temaslarda bulunacağını da söyledi.

Borsa Başkanı Arculli de, görüşmeden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türkiye'nin eğitimli, genç ve dinamik nüfusunu kıskandıklarını etti. Arculli, Türkiye ile ticari ve finansal ilişkileri geliştirmeyi istediklerini söylediği konuşmasında, Türkiye'nin çok önemli bir ülke ve ekonomi olduğuna vurgu yaptı.

Babacan bugün ayrıca Hong Kong Özel Bölgesi Başyöneticisi Donald Tsang ile de görüşecek.

Bakan Babacan’ın görüşmelerinde Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Hong Kong Başkonsolosu Haldun Tekneci de hazır bulundu.

Babacan'ın, Hong Kong'daki görüşmelerini tamamladıktan sonra Singapur'a geçmesi bekleniyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder