banner181

Milletvekili Gürkan: Kadınlar merhametin ve sevginin simgesidir

07 Mart 2012 Çarşamba 10:03
Bu haber 919 kez okundu

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, annelik gibi kutsal bir görevi üstlenen ve bunun yanında yaşamın her zorluğunu omuzlarında taşımaya çalışan kadınların merhametin, sevginin, hoşgörünün, özverinin timsali olduğunu söyledi.8...

Milletvekili Gürkan: Kadınlar merhametin ve sevginin simgesidir
AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, annelik gibi kutsal bir görevi üstlenen ve bunun yanında yaşamın her zorluğunu omuzlarında taşımaya çalışan kadınların merhametin, sevginin, hoşgörünün, özverinin timsali olduğunu söyledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınlayan Fatoş Gürkan, çocukların kişiliklerinin oluşmasında ve eğitiminde ailenin, özellikle de annelerin yerinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Geleceğin mutlu ve güçlü Türkiye’si için kadını ve erkeği ile hep beraber omuz omuza çalıştıklarını ifade eden Gürkan, "Toplumun en önemli yapı taşı aile olduğu gibi ailenin de en önemli unsuru anne yani kadındır. Bu sebeple kadınlarımızın psikolojisi, eğitimi ve dünyaya bakış açısı çok önemlidir. Çocuklarımızın kişiliklerinin oluşmasında ve eğitiminde ailenin, özellikle de annelerin yeri çok önemlidir. Sağlıklı ve gelişmiş bir toplumun oluşabilmesi için, fertlerinin eğitimli, gelişmeye açık, katma değer üretebilen bireyler olmaları şarttır. Bu sebeple, her bireyin olduğu gibi kadınlarımızın da, gelişimlerinin önünde ki engeller birer birer kaldırılmalı, yaşadığı çevreye ve ülkemize faydalı bir birey olmasının önü açılmalıdır. Maalesef, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarımız bazı sorunlarla karşılaşmakta, iş, siyaset ve sosyal hayatın bazı alanlarda geri plana atıldığı durumlar yaşamaktadırlar." dedi.

Gürkan, "İnsan olmanın vermiş olduğu eşitlik ilkesinden hareket edersek, bu eşitsizliğin ortadan kaldırılması ya da en azından bu eşitsizliklerin azaltılması gerektiği bir gerçektir. Bu sebeple, iktidara geldiği ilk günden bu yana ülkenin yaralarını sarmaya çalışan AK Parti iktidarı, kadınlarımızın yaşamış olduğu sorunların çözümüne yönelik çok ciddi adımlar atmıştır. Son olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan Kanun Tasarısı ile Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesi için çok daha köklü çözümler hayata geçirilmesi amaçlanmaktadır." diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder