banner181

Anaokulu öğrencilerine çevre bilinci aşılanıyor

07 Mart 2012 Çarşamba 09:50
Bu haber 461 kez okundu

Özel Burç Çukurova Anaokulu’nda, çocuklarda çevre, doğa ve kaynakların verimli kullanımı bilincini geliştirmek amacıyla Elektrik, Su, Kağıt ve Çevre Bakanları seçimi demokratik bir yolla sandık konulup oy kullanılarak yapıldı.Seçim...

Anaokulu öğrencilerine çevre bilinci aşılanıyor
Özel Burç Çukurova Anaokulu’nda, çocuklarda çevre, doğa ve kaynakların verimli kullanımı bilincini geliştirmek amacıyla Elektrik, Su, Kağıt ve Çevre Bakanları seçimi demokratik bir yolla sandık konulup oy kullanılarak yapıldı.

Seçim öncesi öğrenciler seçilmeleri durumda yapacakları hizmetleri anlatarak oylarını artırma çalışmaları yaptılar. Daha sonra seçim pusulaları ve sandıklar hazırlandı. Sınıfta mümkün olduğu kadar gerçek bir oy kullanma ortamı oluşturularak oyların hiçbir etki altında kalmadan kullanılması sağlandı.

Seçim sandıkları açılırken öğrencilerin yaşadığı büyük heyecan gözden kaçmadı. Seçim sonunda, Çevre Bakanı Pelin Bişer, Kağıt Bakanı Gülnihal Tekin, Elektrik Bakanı Rümeyza Topal ve Su Bakanı Hafsa Kara’ya bakanlık rozetleri takıldı.

Anaokulu Müdürü Ramazan Başol, amaçlarının çevre bilincinin oluşturulması, doğa ve kaynakların etkin ve verimli kullanımını sağlamak olduğunu belirterek, ‘’Öğrencilerimize seçimlerden önce söz konusu bakanlıkların görev alanlarında neler olduğu anlatıldı’’ dedi.

Eğitimdeki ana ilkelerinin yaşayarak ve görerek öğrenme olduğunu ifade eden Başol, ‘’Çocuklarımız bu yolla öğrendiklerini artık ömür boyu anlatmıyorlar. Bazen anlatılanlar hafızalarda kalmayabiliyor ancak, yaşamak çok daha fazla iz bırakıyor. Çocuklarımız bu sayede eğlenerek öğreniyorlar’’ diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder