banner181

87 yaşında öğrendiği Kur'an ile sınıf birincisi oldu

07 Mart 2012 Çarşamba 09:42
Bu haber 401 kez okundu

Adana'da 87 yaşındaki bir kadın öğrendiği Kur'an-ı Kerim ile yaşıtlarına göre sınıf birincisi oldu.Seyhan Müftülüğüne bağlı Doğrular Kur'an Kursu A sınıfında okuyan Sündüz Ergün, 87 yaşında olmasına rağmen büyük azim ve...

87 yaşında öğrendiği Kur'an ile sınıf birincisi oldu
Adana'da 87 yaşındaki bir kadın öğrendiği Kur'an-ı Kerim ile yaşıtlarına göre sınıf birincisi oldu.

Seyhan Müftülüğüne bağlı Doğrular Kur'an Kursu A sınıfında okuyan Sündüz Ergün, 87 yaşında olmasına rağmen büyük azim ve gayretiyle sınıfın en iyileri arasında olmayı başardı. Kursu ziyaret eden Müftü Halil Uzun, Sündüz Ergün’ün elini öptükten sonra ondan dua talebinde bulundu.

Duygusal anların yaşandığı ortamda Müftü Uzun, “Seni bu yaşta bu kadar dinç ve azimli kılan yeryüzünü nurla dolduran kurandan başka bir şey değildir. Eli öpülesi teyzemiz Kuranla tanışmamış olan insanlara bir mesaj veriyor. Diyor ki, Neredesiniz! Daha ne bekliyorsunuz! Haydi gelin siz de Allah’ın sizlere gönderdiği mektup olan Kur'an ile tanışın. Bu işin yaşı olmaz, ne olur daha fazla geç kalmayın. Allah kendisine sıhhat ve afiyetler versin.” dedi.

Müftü Uzun, 87 yaşındaki kadının Kur'an öğrenmesinde emek gösteren kurs öğreticisi Medine Münevver Eroğlu’nu da kutladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder