banner181

Sami Hoştan ve Talip Öztürk'e kumar gözaltısı

07 Mart 2012 Çarşamba 05:06
Bu haber 2739 kez okundu

Beşiktaş’ta düzenlenen kumar operasyonunda aralarında işadamı Sami Hoştan ile Talip Öztürk’ün de bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, haklarında Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. İşletme...

Sami Hoştan ve Talip Öztürk'e kumar gözaltısı
Beşiktaş’ta düzenlenen kumar operasyonunda aralarında işadamı Sami Hoştan ile Talip Öztürk’ün de bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, haklarında Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. İşletme sahibinin ise adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, kumar oynandığını belirledikleri Arnavutköy’deki bir adrese baskın yapmak için gece yarısı düğmeye bastı. Polis, etrafı güvenlik kameralarıyla donatılan ve kapısında sürekli gözcü bulunan adrese girmek için uzun süre uğraştı. Şahısları suçüstü yakalamak isteyen polis ekipleri, sadece tanıdık isimlerin alındığı mekana müşteri kılığında girmeyi başaramadı. Polisin beklediği fırsat ise sipariş verilen hamburgerlerin gelmesiyle yakalandı. Dışarıda hazır bekleyen polis ekipleri, siparişi getiren hamburgerci için açılan kapıdan içeri girip baskını gerçekleştirdi.

Yapılan baskında, aralarında işadamları Sami Hoştan ve Talip Öztürk’ün de bulunduğu 40 kişi kumar oynadığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Adreste yapılan aramalarda ‘barbut’ oynamada kullanılan oyun zarları ile çok sayıda oyun pulu ele geçirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen 4’ü kadın 40 zanlıya Kabahatler Kanunu’na göre 169 TL ceza kesildi. Mekanı işlettiği ileri sürülen bir kişinin de adliyeye sevk edileceği belirtildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder