banner181

Yunanistan'da kabine değişikliği

07 Mart 2012 Çarşamba 01:34
Bu haber 3974 kez okundu

Yunanistan Başbakanı Lukas Papadimos, 5 bakan ve bakan yardımcısını yeni görevlerine atadı. Teknotrat Başbakan Papadimos, 4 ay sonra PASOK ve Yeni Demokrasi hükümetinde kabine değişikliğine gitti. 18 Mart’ya yapılacak PASOK genel başkanlık...

Yunanistan'da kabine değişikliği
Yunanistan Başbakanı Lukas Papadimos, 5 bakan ve bakan yardımcısını yeni görevlerine atadı.

Teknotrat Başbakan Papadimos, 4 ay sonra PASOK ve Yeni Demokrasi hükümetinde kabine değişikliğine gitti. 18 Mart’ya yapılacak PASOK genel başkanlık seçimlerine aday olmak için eski Vatandaşı Koruma Bakanı Hristos Paputçis’in istifası üzerine gündeme gelen kabine değişikliği, gece yarısı açıklandı. Yeni Vatandaşı Koruma Bakanlığına Mihalis Hrisohoidis getirildi. Onun yerine Kalkınma Bakanı olarak eski Eğitim, Ömür Boyu Öğrenim ve Din İşleri Bakanı Ana Diyamantopulu kaydırıldı. Yeni Eğitim Bakanı ise parlamento dışından gelen Yorgos Babinyotis oldu. Bu arada daha önce bir olan Vatandaşı Koruma Bakan Yarımcılığı ikiye çıkarıldı. İkinci bakan yardımcısı ise Lefteris İkonomu oldu.

Yeni görevlerine atanan bakan ve bakan yardımcıları, bugün Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas’ın huzurunda yapılacak dini yemin töreni ile işbaşı yapacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder