banner181
banner210

Bozdağ, Somali'de bir dizi açılış yaptı

07 Mart 2012 Çarşamba 00:47
Bu haber 1832 kez okundu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kamu ve sivil toplum örgütleri tarafından Somali'nin başkenti Mogadişu'da yapımı tamamlanan hastane, çeşme ve caminin açılışını gerçekleştirdi. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından...

Bozdağ, Somali'de bir dizi açılış yaptı
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kamu ve sivil toplum örgütleri tarafından Somali'nin başkenti Mogadişu'da yapımı tamamlanan hastane, çeşme ve caminin açılışını gerçekleştirdi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından yapılan bazı tesislerle Seyitka kampındaki çeşme açılış törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ''Yeryüzü Doktorları'' tarafından Mogadişu'da inşa ettirilen Şifa Hastanesi'nin açılışını yaptı. Bozdağ, ''Kimse Yok Mu Derneği''nin kurduğu pazar yeri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Mogadişu hizmet binası ile çeşmesinin açılışlarını gerçekleştirdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin Somali'ye yardımının tamamıyla insani nedenlerle olduğunu vurgulayarak, yardımların bundan sonra da devam edeceğini kaydetti. Bozdağ, açılışların yanı sıra Kızılay tarafından kurulan çadır kenti ziyaret etti. Burada Somalililerle sohbet eden Bozdağ, çocuklara top ve oyuncak dağıttı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder