banner181

Yargıtay'da patlama

05 Mart 2012 Pazartesi 11:48
Bu haber 12647 kez okundu

Patlamanın Başbakanlık ve bakanlıkların bulunduğu bölgede olması nedeniyle büyük panik yaşandı.

Yargıtay'da patlama
Başbakanlık Merkez Binası'na 20 metre uzaklıkta olan Yargıtay binasının otopark girişinde sabah saatlerinde patlama oldu. Patlamada 1 kişinin yaralandığı bildirildi.

Elektrik trafosunun yanında bir şişeye konulan patlayıcının infilak ettiği öğrenildi.

Patlamanın ardından bölgeye Başbakanlık korumaları ve polis ekipleri geldi.

Bomba imha uzmanı ekipleri, ikinci bomba olma ihtimaline karşı önlem aldı .

Bu arada, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Yargıtay binasının bulunduğu Vekaletler Caddesi trafiğe kapatıldı.

Öte yandan, Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'da patlamanın olduğu yere gelerek incelemelerde bulunuyor. Bölgede bulunan güvenlik kameralarının görüntüleri incelemeye alındı.

VALİ'DEN AÇIKLAMA

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Yargıtay binası önündeki patlamayla ilgili, "Patlayıcı maddenin pet şişe içerisine konulmuş 150 gram hafif patlayıcı olduğu anlaşılıyor" dedi. Yüksel, Vekaletler Caddesindeki Yargıtay binası önünde meydana gelen patlamanın ardından olay yerine gelerek, konuyla ilgili bilgi aldı.

Gazetecilerin olayla ilgili sorularını da yanıtlayan Yüksel, sabah saatlerinde Yargıtay binası önünde patlama meydana geldiğini belirterek, olayda Yargıtay’da görevli bir şoförün yaralandığını söyledi.

Patlamanın neden kaynaklandığının sorulması üzerine Yüksel, "Patlayıcı maddenin pet şişe içerisine konulmuş 150 gram hafif patlayıcı olduğu anlaşılıyor" dedi.

Başka bir gazetecinin, "Başbakanlık binası ve Yargıtay binalarının bulunduğu bir caddede böyle bir patlama nasıl olur" şeklindeki sorusunu ise Yüksel, "Hepsini inceliyoruz. Arkadaşlarımız kamera incelemelerini yapıyor. Kısa süre içerisinde sizinle daha net bilgi paylaşılacaktır" şeklinde yanıtladı.


milliyet
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder