banner181
banner210

TEKFEN TÜRKMENİSTAN’ DA DOĞALGAZ BORU HATTI İNŞA EDİYOR

02 Mart 2012 Cuma 23:05
Bu haber 2685 kez okundu

Tekfen Türkmenistan Müdürü Yener Aydın, 261 milyon dolarlık boru hattı ve gaz işleme tesisini 2012 yılı sonuna kadar tamamlayacaklarını belirtiyor.

TEKFEN TÜRKMENİSTAN' DA DOĞALGAZ BORU HATTI İNŞA EDİYOR
Tekfen İnşaat, atavatan Türkmenistan’ da 100 km doğalgaz boru hattı ve yüksek teknolojiye sahip gaz işleme tesisini 2012 yılı sonunda tamamlayacak. Tekfen Türkmenistan Müdürü Yener Aydın, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Petrofac Firması’nın Türkmenistan’ın Güney Yol Öten Doğalgaz Sahası’nda yaklaşık 3,5 milyar dolarlık dev bir proje yürüttüğünü, bu projenin 261 milyon dolarlık kısmını Tekfen İnşaat’ın başarı ile sürdürdüğünü belirtti. 

TEKFEN, TECRÜBESİYLE İŞİ KAPTI
Aşkabat ofisinde görüştüğümüz Yener Aydın; Türkmenistan’ın son yıllarda hızlı bir büyüme gösterdiğini ve Türk inşaat firmaları için önemli bir pazar haline geldiğini vurguladı. 100 kilometrelik 140 cm. çapındaki doğalgaz boru hattının inşasına 2011 Ağustos ayında başladıklarını belirten Yener Aydın: “Projede 300 Türk ve 2000 Türkmen işçi ve mühendis birlikte çalışıyoruz. Türkmenistan’ın en önemli ve büyük doğalgaz projesinde görev almaktan onur duyuyoruz. İşimizi 2012 yılı sonunda planladığımız gibi zamanında bitireceğiz. Gaz boru hattının yanı sıra yüksek teknolojiye sahip gaz işleme tesisini de biz kuruyoruz. Dubai merkezli Petrofac Firması, Tekfen’in doğalgaz boru hatları konusundaki tecrübesine güvenerek işi bize verdi. Bu işimizi tamamladıktan sonra Türkmenistan’da yeni işler alacağımızı ümit ediyorum” dedi. Tekfen inşaat Türkmenistan Müdürü Yener Aydın atavatan Türkmenistan’ın 20. bağımsızlık yılını kutlayarak, Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov’un önderliğinde Orta Asya’nın parlayan yıldızı haline geldiğini ifade etti. 
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder