banner181

“AMACIMIZ TÜM DÜNYADA BİLİNEN BİR MARKA OLMAK!”

02 Mart 2012 Cuma 22:46
Bu haber 5129 kez okundu

Kilim Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yayla, Türkiye’de çok önemli bir marka olduklarını; amaçlarının tüm dünyada bilinen bir marka olabilmek olduğunu ifade etti.

'AMACIMIZ TÜM DÜNYADA BİLİNEN BİR MARKA OLMAK!”
2010 yılında 35. yılını kutlayan Kilim Mobilya; başta tüm insan kaynakları olmak üzere, kalite, tasarım, satış sonrası ve tüketici odaklı yatırımlarına devam ediyor. Türk mobilya sektöründe saygın bir yeri olan Kilim, bu saygın yerini dünya mobilya sektörüne taşımak üzere yatak odası takımlarından koltuk takımlarına, yemek odası takımlarından oturma gruplarına, çocuk ve genç odası takımlarından yatak, baza ev tekstili ve aksesuarlara kadar tüm ürünleri insanların rahat ve konforu için sürekli geliştiriyor. Her zevke hitap eden şık odalar ve zevkli mekanların aranılan markası olmak üzere Türkiye’de 600 satış noktası, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere Irak, Suriye, Azerbaycan, Mısır, İran, Fas gibi otuzdan fazla ülkede tüketiciyle buluşuyor. Birçok kalite belgesi ile üretim ve yönetimindeki kaliteyi belgeleyen Kilim, teknolojik gelişmeleri, tasarımdaki yenilikleri, sektördeki her aşamayı sürekli kontrol ve takip ederek tüketici odaklı, kalite ve tasarım çıtasını yükseltiyor. İMOB Fuarı’nda görüşme imkanı bulduğumuz Kilim Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yayla; “İMOB, her geçen gün altın gibi değer kazanıyor. Eskiden Almanya’da fuara katılabilmek için stant yarışına geçerdik. Şuanda Almanya’daki fuara katılmıyoruz. Çünkü İMOB, açıldığından beri komşu ülkeler, Avrupa ülkeleri, dış ülkeler İstanbul’a geliyor” dedi. Yayla, İMOB’un Türkiye için bir kazanım olduğunu ifade ederek önümüzdeki süreçte ülkemiz mobilya sektörünün daha da gelişeceğine inandığını söyledi.

2011’DE YÜZDE 33 BÜYÜDÜK
Kilim Mobilya’nın 2011 yılında yüzde 33 oranında bir büyüme yakaladığını kaydeden Yayla, 2010 yılında yine yüzde 30 gibi bir büyüme yakaladıklarını da hatırlattı. Yayla, kreatif ürünlere önem verdiklerini ve Ar-Ge çalışmaları ile müşterilerine en iyiyi sunmaya çalıştıklarını da belirtti. Yayla; “Eskiden mobilyacılar birbirlerinin aynısından kopya ederlerdi. Şuanda markalı mobilyalar, özellikle Kilim Mobilya, Türkiye’nin en iyi markalarından biri ve hemen hemen Türkiye’de bulunmadığı yer yok. 35 ülkeye ihracat yapan bir firma olarak bizim kalite standardımızı oturtmamız lazım. Günümüzün modellerini iyi uygulamamız gerekiyor. 2012 yılı için olan modellerimiz çok sevildi. Hem ihracat kanalında hem de iç piyasadan çok ümitliyiz” dedi. Kilim Mobilya bünyesinde bin 250 kişiyi istihdam ettiklerini kaydeden Yayla, “Şuanda özellikle ihracatta büyük atılımımız oldu. 2011 yılında yüzde 105 artışımız oldu. 2012 yılında şuanki göstergelerimiz daha da fazla. Türkiye’de cari açık var ama mobilya sektörü cari fazlası veren bir meslek grubu. Bundan dolayı da gururluyuz. Özellikle devletimizden desteği de tam alırsak ihracatımızı daha da artıracağımıza inanıyorum. Komşularımızla olan ilişkilerimiz bu şekilde giderse mobilyada büyüme sınırımız yok diye düşünüyorum” dedi. Satış sonrası hizmette de sınır tanımadıklarını kaydeden Yayla, kalite standartlarına uygun malzeme kullandıklarını ve her daim ürünlerinin arkasında olduklarını ifade etti. Ekovitrin Dergisi Yılın Starları Yarışması’na bu yıl ‘Mobilya Sektöründe Yılın Şirketi’ olarak aday gösterildiklerini ve bu durumun kendileri için bir onur kaynağı olduğunu belirten Yayla, Türkiye’de bir marka olduklarını; amaçlarının tüm dünyada tanınan bir marka olmak olduğunu sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder