banner181
banner210

Vali Yenigün: Kendini iyi yetiştiren gençler, gelecekte söz sahibi olacak

02 Mart 2012 Cuma 12:25
Bu haber 906 kez okundu

Erzincan Valisi Selman Yenigün, Türkiye’yi daha ileri götürecek nesillerin genç nesiller olduğunu belirterek, öğrencilerin kendilerini her alanda yetiştirmelerini istedi. Selman Yenigün, Özel Otlukbeli Hacı Ali Akın Lisesi’ni ziyaret etti....

Vali Yenigün: Kendini iyi yetiştiren gençler, gelecekte söz sahibi olacak
Erzincan Valisi Selman Yenigün, Türkiye’yi daha ileri götürecek nesillerin genç nesiller olduğunu belirterek, öğrencilerin kendilerini her alanda yetiştirmelerini istedi.

Selman Yenigün, Özel Otlukbeli Hacı Ali Akın Lisesi’ni ziyaret etti. Vali Yenigün’ü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bülent Güler ile Okul Müdürü Uğur Görsoy ve öğrenciler karşıladı. Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Selman Yenigün, daha sonra fizik dersinin işlendiği bir sınıfa girerek, öğrencilerle sohbet etti. Sınıftaki öğrencilerin hiç birinin zayıfının olmaması ve hepsinin teşekkür ve takdir aldığını öğrenen Yenigün, öğrencileri tebrik etti. Daha sonra Müdür Uğur Görsoy ile birlikte okulu gezen Yenigün, okulda yürütülen eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

        BÜYÜK TÜRKİYE’Yİ GENÇLER OLUŞTURACAK

        Daha sonra okulun konferans salonuna geçen Vali Selman Yenigün, burada öğrencilerle söyleşi yaptı. Türkiye’yi daha ileri götürecek nesillerin genç nesil olduğunu ifade eden Vali Selman Yenigün, “Gençlerimiz her şeyimizdir. Türkiye’yi bundan sonra sizler daha ileriye götürmelisiniz. Biz ona inanıyoruz. İstikbal sizlerde o anlamda bizler artık devrimizi bitiriyoruz. Bundan sonra sizlerin büyük Türkiye’yi oluşturmada çok büyük emeğiniz olacak. Buna inanıyoruz. O iradeyi, o gayeyi, o niyeti sizin gözlerinizde görüyorum. Öğretmenleriniz sizi elinizden tutup bir yere götürmeyecek, sadece yolu gösterecek. Ayaklarınız üzerine gidecek olan sizlersiniz. O anlamda birçok şeyi bilerek gitmeniz, bilgili olarak gitmeniz sizin için avantaj olur. Bilmeden veya yarım bilgiyle o yola girerseniz, o yoldan sapabilirsiniz. Onun için yürürken bilerek yürümeniz sizi hedefe daha çabuk ulaştıracaktır. Memleketimizin, Türkiye’mizin daha da ileriye gidecek seviyeye götürecek olan sizlerin iyi bir yola girip, iyi bir hedef koyarak, o hedef doğrultusunda ilerleyerek ulaşacağınızı biliyorum.” dedi.

Öğrenciler ile yapılan söyleşi daha sonra soru-cevap şeklinde devam etti. Bir öğrenci tarafından yöneltilen dünden bu güne eğitimin artıları ve eksileri ile ilgili soruyu cevaplayan Vali Yenigün, günümüzün teknoloji ve bilim çağı olduğunu, geçmişte bunların bir çoğununu olmadığını, ancak şimdi ki imkânların kıyaslanamayacağını, bunun için öğrencilerden büyük beklentilerinin olduğunu kaydetti.Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder