banner181

'İsveç şurubu' gümrüğe takıldı

02 Mart 2012 Cuma 12:15
Bu haber 2596 kez okundu

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri yurda kaçak yollardan sokulmak istenen 25 bin 692 şişe alkol ihtiva eden İsveç şurubu ele geçirdi. Piyasa değeri 2 milyon TL olan içkinin mide şurubu olarak beyan...

'İsveç şurubu' gümrüğe takıldı
İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri yurda kaçak yollardan sokulmak istenen 25 bin 692 şişe alkol ihtiva eden İsveç şurubu ele geçirdi. Piyasa değeri 2 milyon TL olan içkinin mide şurubu olarak beyan edildiği belirtildi.

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İhbar hattı Alo 136’ya gelen bir ihbarı değerlendiren Gümrük Muhafaza ekipleri, İran’dan gelen ve Gürbulak Sınır Kapısı’ndan yurda giriş yapan bir TIR’ı takibe aldı. Mide şurubu olarak beyan edilen yükünü İzmit Darıca’da bir depoya boşaltan TIR’a operasyon yapan ekipler, İsveç şurubu olarak bilinen 25 bin 692 şişe içki ele geçirdi. El konulan ürünlerin piyasa değerinin 2 milyon TL’nin üzerinde olduğu belirlendi.

Olayla ilgili 5 ilde yürütülen soruşturma neticesinde 7 kişi gözaltına alındı. İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan şahıslar, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Şahıslardan Ö.Y isimli bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder