banner181
banner210

Dershanesi olmayan Gökçeada'da okuma salonu açıldı

02 Mart 2012 Cuma 12:12
Bu haber 4279 kez okundu

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesine belediye ile eğitimciler tarafından okuma salonu açıldı. Dershanesi olmayan ilçedeki öğrenciler, burada ücretsiz ders alabilecek.Bin 430 öğrencinin bulunduğu Gökçeada'da, üç ilköğretim okulu ve üç...

Dershanesi olmayan Gökçeada'da okuma salonu açıldı
Çanakkale’nin Gökçeada ilçesine belediye ile eğitimciler tarafından okuma salonu açıldı. Dershanesi olmayan ilçedeki öğrenciler, burada ücretsiz ders alabilecek.

Bin 430 öğrencinin bulunduğu Gökçeada'da, üç ilköğretim okulu ve üç lise bulunuyor. Dershane olmadığı için öğrenciler, iki vapur kullanarak Çanakkale’dekilere gidip geliyor. Maddi durumu iyi olan aileler çocuklarını gönderirken diğerleri arkadaşlarından geri kalıyor. İlçedeki eğitim başarısını arttırmak ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin de çocuklarını eğitmek için Gökçeada Belediyesi ile Gökçeada Eğitimciler Derneği tarafından ortaklaşa olarak okuma salonu açıldı. Belediyenin karşısındaki iki katlı binada açılan Gökçeada Belediyesi Okuma Salonu, üç derslik ve bir etüt salonundan oluşuyor. 6., 7. ve 8. sınıfların faydalanacağı salonda Fen ve Teknoloji, Türkçe, Matematik, İngilizce ve Sosyal Bilgiler dersleri, uzman öğretmenler tarafından verilecek. Kapasitenin üzerinde müracaat olduğu için öğrenciler, hafta sonları sabahçı ve öğleci olmak üzere iki gruba ayrılacak. Talep doğrultusunda kapasitesi ve alanı genişletilecek.

Okuma salonunun açılış törenine Gökçeada Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Belediye Başkanı Yücel Atalay, eğitimci Yahya Karadeniz, ilçe halkı ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Kaymakam Taşbilek, ilçedeki öğrencilerin ihtiyacı olan bir okuma salonu açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, katkı sağlayanlara teşekkür etti. Başkan Atalay da uzun süren çalışmalar sonucu okuma salonunu ilçeye kazandırmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Karadeniz ise eğitimin önemine değinerek, ilçede dershane olmadığı için öğrencilerin eksikliğinin okuma salonuyla giderileceğini söyledi. Konuşmaların ardından okuma salonunu açan protokol üyeleri, sınıfları gezerek sıralara oturup sohbet etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder