banner181
banner210

Kuşadası'nda film gibi cinayet çözüldü

02 Mart 2012 Cuma 12:07
Bu haber 2928 kez okundu

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, eşi tarafından kayıp başvurusunda bulunulan R.İ. adlı kadının, üç yıldır yasak aşk yaşadığı iddia edilen evli ve iki çocuk babası E.M.P. tarafından başına çekiçle vurulup öldürüldükten sonra battaniye...

Kuşadası'nda film gibi cinayet çözüldü
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, eşi tarafından kayıp başvurusunda bulunulan R.İ. adlı kadının, üç yıldır yasak aşk yaşadığı iddia edilen evli ve iki çocuk babası E.M.P. tarafından başına çekiçle vurulup öldürüldükten sonra battaniye sarılıp mezarlığa gömüldüğü ortaya çıktı. R.İ.'nin, borç olarak verdiği 18 bin lirayı istemek için E.M.P.'nin evine gittiği, onun ise parayı kumarda kaybettiğini söyleyip bir kere daha borç istediği, bu yüzden aralarında tartışma çıktığı öğrenildi.

Olay, Türkmen Mahallesi'ndeki Kutay Apartmanı'nda, dün (1 Mart) öğle saatlerinde ortaya çıktı. Kuşadası Belediyesi'nden emekli işçi olan 49 yaşındaki E.İ., akşam saatlerinde polise gidip 39 yaşındaki eşi R.İ.'nin eve gelmediğini ve hayatından endişe ettiğini söyleyerek kayıp başvurusunda bulundu. Harekete geçen polis ekipleri, bir çocuk annesi R.İ.'nin son olarak, bir mağazada tezgahtâr olarak çalışan 38 yaşındaki E.M.P. ile görüştüğünü belirledi. Bunun üzerine bugün sabah saatlerinde E.M.P.'nin evine giderek, ifadesine başvurmak için E.M.P.'yi polis merkezine davet ettiler. Tedirgin hareketleri dikkat çeken E.M.P.'nin, sorguda cinayeti itiraf ettiği öne sürüldü. Başına çekiçle vurduğu R.İ.'yi, öldüğünü anlayınca battaniyeye sararak, eşi ve çocuklarının evde bulunmadığı bir sırada Yeniköy köyü yolundaki mezarlığın yakınına gömdüğünü belirtmesi üzerine savcının gözetiminde kazı yapıldı. Burada bulunan R.İ.'nin cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Gözaltına alınan zanlı E.M.P. ise, sevk edildiği Kuşadası Adliyesi'nde tutuklanarak Söke Cezaevi'ne koyuldu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder