banner181
banner210

Deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

02 Mart 2012 Cuma 12:06
Bu haber 1446 kez okundu

Ardahan’ın Posof ilçesinde Halitpaşa Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) öğrencileri tarafından yapılan sivil savunma ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Sivil Savunma Haftası nedeniyle Posof Halitpaşa YİBO öğrencileri tarafından...

Deprem ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı
Ardahan’ın Posof ilçesinde Halitpaşa Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) öğrencileri tarafından yapılan sivil savunma ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Sivil Savunma Haftası nedeniyle Posof Halitpaşa YİBO öğrencileri tarafından uygulamalı olarak yapılan sivil savunma eğitimi ile deprem, bina, yangın tahliyesi ve yangın söndürme tatbikatlarında çok sayıda öğretmen ve öğrenci görev aldı.

Tatbikatla ilgili bilgi veren öğretmen Azem Erbaş, "Halitpaşa YİBO olarak her yıl 1–7 Mart Deprem Haftası'nda Sivil Savunma Kulübü olarak etkinlik yapıyoruz. Bu gün de bunlardan birini gerçekleştirdik. Olası bir deprem, yangın ve doğal afet anında okulumuzdaki öğrencileri sağlıklı bir şekilde dışarıya nasıl çıkmaları gerektiğinin tatbikatını yaptık. Bunu yaparken de devlet hastanesi, belediye ve emniyetten yardım alıyoruz. Onlara da desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder