banner181
banner210

İş-Kur’un 'doğru kursa, doğru kişi' projesi hayata geçti

02 Mart 2012 Cuma 12:04
Bu haber 1014 kez okundu

Uzmanlaştırılmış Meslek Edindirme Merkezleri(UMEM) projesi kapsamında geliştirilen 'Mesleki Yönelim Test Bataryası' Türkiye genelinde ilk defa Eskişehir’de uygulanmaya başlandı.         İş-Kur tarafından...

İş-Kur'un 'doğru kursa, doğru kişi' projesi hayata geçti
Uzmanlaştırılmış Meslek Edindirme Merkezleri(UMEM) projesi kapsamında geliştirilen 'Mesleki Yönelim Test Bataryası' Türkiye genelinde ilk defa Eskişehir’de uygulanmaya başlandı.

        İş-Kur tarafından 'doğru kursa, doğru kişilerin yerleştirilmesi' amacıyla geliştirilen projeyle İş-Kur’a meslek edinmek için başvuran vatandaşların özelliklerine uygun meslekler bilgisayar ortamında belirleniyor. Yöntem, Türkiye genelinde ilk defa UMEM projesi kapsamında Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde 'Plastik Enjeksiyon Kalıplama Makinesi Operatörü' kursunun seçmelerinde kullanıldı. Bilgisayar ortamında yapılan test sonuçlarına göre, İş-Kur’a kayıtlı işsizlerden özellikleri bu mesleğe uygun olanların kursta eğitim alabilmesi için yönlendirme yapıldı.

        UMEM projesinin merkezi düzeyde yürütülmesinden sorumlu olan icra kurulu, kurslara doğru kişilerin yerleştirilmesi amacıyla İş-Kur tarafından geliştirilen 'Mesleki Yönelim Test Bataryası'nı Eskişehir’den sonra 6 pilot ilde daha uygulayacak. Bu doğrultuda 23 -24 Şubat tarihlerinde TOBB’da bir eğitim programı gerçekleştirilerek, söz konusu test bataryasını uygulayacak iş ve meslek danışmanlarına eğitimler verildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder