banner181

Erzincan'da karla mücadeleye 3.5 milyon lira harcandı

02 Mart 2012 Cuma 11:53
Bu haber 848 kez okundu

Erzincan İl Özel İdaresi'nin kış sezonunda karla mücadele için 3.5 milyon lira harcama yaptığını açıklayan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, vatandaşların mağdur olmaması noktasında ekiplerin büyük bir özveri ile çalışmalar...

Erzincan'da karla mücadeleye 3.5 milyon lira harcandı
Erzincan İl Özel İdaresi'nin kış sezonunda karla mücadele için 3.5 milyon lira harcama yaptığını açıklayan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, vatandaşların mağdur olmaması noktasında ekiplerin büyük bir özveri ile çalışmalar yaptığını söyledi.

    Erzincan’da yoğun bir kış sezonunun sürdüğünü belirten İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, “Merkez başta olmak üzere özellikle ilçelerimizde kar yağışından dolayı kurumumuz sıkıntı yaşadı. Fakat yine kurumumuzdaki arkadaşlarımızın gayretleri çalışmaları sonucunda vatandaşlarımızı mağdur etmeden ulaşımlarını sağladık. Yaklaşık 3.5 milyon lira karla mücadelede harcamamız oldu. Şu anda da Refahiye, Kemah, Kemaliye taraflarında ve Tercan taraflarından aralıklarla kar yağıyor ve bazı yollarımız sürekli kapanıyor. Vatandaşımız rahat etsin, sıkıntı yaşamasın diye, gerek meclisimiz, gerek kurumda çalışan arkadaşlarımız özveri ile çalıştı ve çalışıyor.” dedi.

    HEDEFİMİZ ALT YAPI EKSİKLERİNİ TAMAMLAMAK

    Mart ayından sonra İl Özel İdaresi'nin yoğun bir çalışma temposu içerisine gireceğini vurgulayan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun, “Programımız oldukça dolu. İlçelerimizde ve merkezde hedefimiz altyapıydı. 2.5 yılda Erzincan’ın 100 köyünün altyapısını bitirdik. Bu rakam geçtiğimiz yıllarla kıyasladığımızda yüzde yüz fark edildiği ortadadır.” şeklinde konuştu.

    Öte yandan; İl Genel Meclisi Mart ayı 1’nci toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun Başkanlığı'nda gerçekleştirildi. Toplantıda; 9 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder